Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Jogos volt a büntetés?

Jogos volt a büntetés?

Figyelt kérdés

Nem vagyunk ismerősek a városba. Siettünk és épp hogy elértük a villamost, felszálltunk hátul, rögtön elindult a villamos és leültünk, csak hogy jegyünk nem volt, nem tudtuk hol lehet venni, a villamos vezetőnél tudtommal nem lehet venni miután elindult.

1 perc se telt el már tele volt ellenőrrel a villamos. Kérték a jegyen, mondtuk hogy nem tudtuk hol lehet venni, nem ide valósiak vagyunk ráadásul épp hogy elértük a villamost esélyünk se volt hogy a vezetőtől vegyünk.

Nem voltak elnézőek, rögtön 6000-re büntettek amit ott ki is kellett fizetnünk.

Jogos volt? Lehet vmit tenni utólag.


2011. júl. 19. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy jogos volt! Még, ha ez neked nem tetszik, akkor is.
2011. júl. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
teljesen jogos volt
2011. júl. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát figyelj elvileg jogos mert nem volt jegyetek sajnos ez a szabály. Bár nem tudom hogy hol villamoson mert én budapesti vagyok de felháborító hogy egy vonaljegyért 400 ft ot elkérnek + ahogy kinéz a busz troli meg sok villamos... én sem veszek elmondom... sajnos ez van jogos volt a bűntetés mert ugye nem volt bár a jobbfej ellenőrök el engedtek volna sztem ha nem vagytok cigányok vagy nagyképű köcsögök.


ez van sajnálom

2011. júl. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Elértétek a villamost, felszálltatok, majd, mint aki jól végezte dolgát, leültetek. Meg sem próbáltatok jegyet venni, hátha ad menet közben is?

Tudom, úgy van kiírva, hogy csak a megállóban tartózkodás alatt foglalkozik ilyenekkel a sofőr, de azért talán megért volna egy próbát. Vagy legalább annyit, hogy előrejussatok a fülkéhez, hogy a következő megállóban vegyetek jegyet. Ez nem jutott eszetekbe?

De az, hogy mi van kiírva, nem fedi a valóságot. A vezetők gyakran menet közben is osztogatják a jegyeket, mert különben az életben nem jutnának ki a megállóból.

Hogy utólag mit lehet tenni? Be kell fizetni a büntetést, majd meg kell tudni, hol van jegypénztár, ahol válthattok elővételben jegyet. Lehet, hogy ez utazás előtt is hasznos információ lett volna.

2011. júl. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
19%
köcsög volt hogy megbüntetett,de jogosnak jogos volt. lehetett volna méltányos,de jogszerűen járt el. nem tusdsz semmit tenni
2011. júl. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

miért is köcsög egy ellenőr, ha a jegy nélkül utazókat megbünteti, vagyis végzi a munkáját? tudták, hogy nincs jegyük, tudták, hogy villamossal akarnak utazni, tudták, hgoy büntetés jár érte, ha nincs jegy...vehettek volna az utazás megkezdése előtt is jegyet


320 Ft egy rohadt jegy, mert minden 3. ember bliccel és az ő részüket is a fizető utasokon kell bevasalni

2011. júl. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
...és ugye egy óra múlva indult a következő villamos, amit már nem tudtatok volna megvárni...
2011. júl. 20. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Persze, hogy jogos volt, mert az nem mentség, hogy siettetek valahova és ezért nem tudtátok megvenni a jegyet, mert előre kell gondolkodni és nem később kell okoskodni.

Amúgy is, mit használtok fel? Elmondjátok a történeteket? Ezt ne tegyétek, mert:

1. Ha elhiszik, akkor is, a szabályzatuk a szent és ők is előjönnek azzal, hogy miért nem vettétek meg hamarabb a jegyeket?

2. Nem hiszik el, mert ilyen történetet már hallottak. Aztán meg döntsék el, hogy mikor volt igaz egy ilyen, vagy hasonló történet

Egy biztos: szép, csendben be kell fizetni a büntit és kész. Véletlenül se mondjatok semmit sem, mert lehet, hogy azzal még, rosszabbul is fogtok járni (lehet, hogy azt hiszik, hogy keménykedtek és ezt, nem mindenki bírja).

2011. júl. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!