Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A metró kelet-nyugati (M2)...

KopyGege kérdése:

A metró kelet-nyugati (M2) vonalán közlekedő régi, szovjet metrókocsikban miért volt két vezető? Valahol azt olvastam, hogy az egyikük kezelte az utastájékoztatást, de erre tényleg kellett egy külön ember?

Figyelt kérdés

#metró #metróvezető #metróvezetés #kelet-nyugati metróvonal
2023. jan. 27. 13:21
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
2023. jan. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
7%
Az Alstomokban is a mai napig két vezető van az M2 vonalon.
2023. jan. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"az egyikük kezelte az utastájékoztatást, de erre tényleg kellett egy külön ember"

Meg - ahogyan a cikkből kiderül - ő volt az éberségi berendezés.

Nyilván ez utóbbi a fontos, de emellett kezelte az utastájékoztatást.

2023. jan. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert a tilos jelzés meghaladását megakadályozó autostop rendszeren kívül nem volt más vonatbefolyásoló berendezés. A segédvezetők elsősorban arra lettek kiképezve, hogy tudják: milyen helyzetekben és hogyan kell megállítani a vonatot a motorkocsivezető tevékenységétől függetlenül. És emellett , kiegészítő feladatként kezelték az utastájékoztatást és az ajtók zárását.
2023. jan. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Igen, én is ezt a cikket olvastam, de nekem nem volt egyértelmű, amit 3-as, és 4-es megírt - külön köszönet érte -, hogy nem volt érdemi vonatbefolyásoló ezen a típuson, ezért volt szükség még egy főre a vezetőálláson.

A cikk hitelessége akkor vált kicsit gyanússá, amikor a fizetésről volt szó, mert nehéz elhinni, hogy 90-100 ezret fizettek 2008-ban 3 műszakra, föld alatti munkavégzésre. (Egy kezdő tanár kapott ennyit...)

2023. febr. 5. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!