Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Használhatok Máv diák bérletet...

Használhatok Máv diák bérletet, hogyha a lakóhelyemen nincs vasútállomás?

Figyelt kérdés
Ha átutazok vonattal egy másik városba, onnan meg hazamegyek busszal (10p), 1-1,5 órával előbb érek haza, ami nem hátrány. Lassan többet vonatozok mint buszozok, sőt, menetrendek app is sokszor mutatja azt a “menetrendet”, hogy utaztak át vonattal a legközelebbi városba, majd onnan haza busszal.
2023. febr. 1. 19:14
 1/10 anonim ***** válasza:
8%
Miért ne használhatnál? A diákbérlet nem helyhez kötött, hanem szemêlyhez, aki diák. Az országban bárhol utazhatsz diákbérlettel.
2023. febr. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Természetesen lehet, főleg, ha még gyorsabb is. Annyi, hogy mindig lennie kell a teljes szakaszra (lakóhely - tanítási intézmény) érvényes bérletednek, vagyis olyat nem csinálhatsz, hogy mondjuk csak a vonatra van.
2023. febr. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#1, lehet hogy 50%-os jegyre gondoltál amit a diákok igényelhetnek. A Volánnál külön kis igazolványt kell kitöltenie az irodában ülő embernek, akitől veszem a bérletet, hogy én jogosult vagyok e a bérletre, és ő nézi meg, hogy a lakóhelyem és az iskolám között mekkora a távolság, annak megfelelő bérletet kell vennem. Magyarán csak a lakhelyemtől kaphatok az iskolám városáig bérletet. És ezért érdekelt, hogy a Máv nál is így van-e, mivel pl a vasúthálózat teljesen más, mint a buszhálózat.
2023. febr. 1. 20:22
 4/10 A kérdező kommentje:
#2, ezt úgy érted, hogy csak akkor tudom ezt így használni, ha van busz bérletem? Vagy lehet valami “kombinált” bérletet is venni? De ezzel nem lenne probléma, mert fele fele arányban buszozok és vonatozok. Lehet az elején rosszul fogalmaztam, nem csak vonattal utazok, ha úgy végzek, van közvetlen busz járatom, pont amikor vonatom nincs.
2023. febr. 1. 20:26
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kombinálni a közlekedési módokat.
2023. febr. 2. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet kombináltan utazni. A vasúti és a buszbérlet mellé is kell viszonylatigazolás.
2023. febr. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kell viszonylatigazolás és simán.



#1

Kevered a diákjeggyel.

2023. febr. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Ha a lakóhelyed közelében nincs vasútállomás, akkor valószínűleg nem tudsz kedvezményes diákbérletet igénybe venni a közlekedésre más célokra, mint az iskolába járás.
2023. máj. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mostantól valószínűleg jobban jársz megye- vagy országbérlettel, az jó buszra, vonatra is, és igazolás se kell hozzá.
2023. máj. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#9

Igen, már ezzel a bérlettel utazok, de azért köszönöm.

2023. máj. 5. 10:02

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!