Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A forgalmi diszpécser állás...

A forgalmi diszpécser állás milyen mélységben követeli meg a közlekedésmérnöki szakma ismeretét?

Figyelt kérdés

A feltételek között ugyan nem elvárásként, de előnyként fogalmazzák meg:



[link]



#állás #közlekedésmérnök #forgalmi diszpécser #járműkövetés #pályázati feltételek
máj. 13. 23:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Sehol nem látom, hogy előnyként lenne megfogalmazva. A diszpécsernek nem sok köze van a mérnökséghez.
máj. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
"A munkakör betöltésénél előnyt jelent a szakirányú felsőfokú végzettség" - Őszintén ezt én sem értem, milyen felsőfokú végzettséghez lenne köze a forgalomirányítónak? Ma már mindenhez papír kell, még a sarki vegyesbolti eladónak is... annyira nem lepne meg, ha közlekedésmérnökire gondolt volna a költő.
máj. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%

Előny, de nem feltétel.

Inkább a vonalak ismerete, gyors észjárás, gyors döntéshozó képesség és határozottság ehhez a munkakörhöz. Nem árt egy kis műszaki ismeret, mert sokszor tőled várják a csodát, tudnod kell, hogy egy busz milyen esetleges műszaki hibákkal közlekedhet forgalomban.

Sokszor szinte új menetrendet kell szerkesztened egy forgalmi zavar esetén, úgyhogy egykis számolni tudás is előny.

máj. 14. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%
Egy ilyen melóhoz bőven elég egy érettségi is - ahogy a kiírásban is van. A BKV-s gariban, ahol anno melóztam, nem volt a diszpinek érettséginél magasabb végzettsége, és simán ellátta a feladatát. Sztem ehhez a melóhoz inkább kitartás, türelem kell, a szakmába meg menet közben beletanulsz.
máj. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló munakörben dolgozom, csak más vállalatnál. Több fiatal kollega tanul közlekedésmérnöknek, de zömében otthagyják, mert a tanultak és a valóság szinte köszönőviszonyban sincs.
máj. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
#5 vagyok: magyarul ami papíron nagyon jól néz ki, az a valóságban kivitelezhetetlen vagy csak álom marad.
máj. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
75%
Forgalmi diszpécser olyan beosztás, mint más cégnél a recepciós, vagy portás. Jártam már jó néhány tömegközlekedési vállalatnál, láttam, mit csinál az illető: Rendezi az iratokat, menetleveleket, írja a beosztást. Ha valahol baleset, útlezárás van, akkor szól az azon az útvonalon haladó járat vezetőknek, ha erre van mód, akkor kerülőutat engedélyez.
máj. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
85%
#7 azért ennél sokkal összetettebb munkakörről van szó, de bele lehet tanulni.
máj. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igen, a komplexitása, az adminisztratív jellege érdekel főként, mivel a várost, a vonalhálózatot, a menetrendet és a fordákat is teljes egészében ismerem, viszont felsőfokú végzettségem nincs, ezért nem tudtam, milyen mértékben szükséges ehhez a szakmához. Még egy kérdésem lenne, ez a az állás, mint a linken is látható, május 15-ei jelentkezési határidővel van meghirdetve, én már a közzététel napján, április 26-án jelentkeztem, azóta viszont még nem kerestek. Már ne is számítsak rá, esetleg előfordulhat, hogy a határidő lejárta után keresik meg a jelentkezőket?
máj. 14. 16:35
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Mérnöki végzettség semennyire. Ha tényleg megadják a hirdetésben szereplő fizetést, akkor az még azt mondom korrekt is.
máj. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!