Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan lehetne megoldani ezt...

Hogyan lehetne megoldani ezt a problémát, hogy lehetne ilyen helyzetekben szabályosan utazni?

Figyelt kérdés
[link]
2023. febr. 2. 08:12
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
18%

Engem is hasonló szituban büntettek meg. Dugó volt, átszálltam a villamosra, jegy nem volt nálam (nem készültem arra hogy tömegközlekedni fogok), ha elkezdek jegyet vadászni még jobban elkések, a telefonon meg már a prezentáció ment, amire oda kellett volna érnem, így az appot se tudtam volna elővenni. Kifizettem, de számolom, szándékosan visszabliccelem azt a pénzt, ha közben megint elkapnának hozzáadódik az összeghez és annál tovább tart.

Amúgy a megoldás az lenne mint Szegeden, a járművekre kéne automatát tenni, ahonnan felszállás után a forgalmat nem feltartva, eleve érvényesített jegyet lehetne venni. Akkor bárhol felszállsz nem lenne probléma és kevesebb jármű van mint megálló.

2023. febr. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
62%

"Kifizettem, de számolom, szándékosan visszabliccelem azt a pénzt, ha közben megint elkapnának hozzáadódik az összeghez és annál tovább tart."


Ez lopás.

2023. febr. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
0%
#12 karigeri az autós politikájával meg tőlem lop azzal, hogy nem érek be dolgozni a dugóitól. 1-1
2023. febr. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
79%
Nem kellene életképtelennek lenni. Régen vidéken trafikban megvettem a jegyeket, nem haltam bele.
2023. febr. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
60%
#13 hányan ültök a kocsiban?
2023. febr. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
84%
Eleve életszerűtlen rendszer, hogy a vevők mindig tűpontos összeggel érkezzenek. Ahhoz hasonló kéne, ami a jegypénztárakban vagy a távolsági buszokon van, ha elfogy az apró. Ott a fennmaradt tartozásról adnak egy igazolást, aztán postai úton küldik a visszajárót. Ez esetben nem is kéne posta, a sofőr kiadja az igazolást, az utas meg amikor az ideje engedi, besétálhat egy BKK-jegypénztárba, ahol kifizetik neki a visszajárót.
2023. febr. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
71%

Fordítva ültök a lovon.


A szolgáltató meghirdeti , hogy lehet jegyet venni a buszon. Drágább, de lehet.


Innentől kezdve teljesen mindegy , milyen akadály merülhet fel, a szolgáltatóval szerződésben álló munkáltató alkalmazottjának minden tőle telhetőt meg kell tennie azért, hogy működjön a szolgáltatás - és az ő főnőkeinek, menedzsmentjének pedig az ehhez szükséges peremfeltételeket biztosítani kell.


Fogytán a jegykészlet? Szól a diszpécsernek, az meg engedélyezi hogy a végállomáson tárolt készletből dokumentáltan elvegyen a sofőr. (Erre vannak korszerű megoldások, nem csak az A4 papír és a kulcsos nèni.)


Nincs apró? Lehessen kártyával fizetni. Csipp és kész. De amúgy meg legyen apró, ezt os ki lehet logisztikázni úgy, hogy ne a buszsofőr dolga legyen , maximum csak jelezze, ha megcsappant a készlet .

2023. febr. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
79%

Mobiljegy.


Aki azt nem tudja megoldani, az meg készüljön apróval mert a legtöbb helyről kihajítanak ha többezer forintos bankjegyet lobogtatsz egy párszáz forintos összegnél.

2023. febr. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
59%

16. Ja. Mekkora keresel lennének ebből szerinted?

Komolyan nem értem miért akkora probléma jegyet venni valahol

2023. febr. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

#19 Amit írtam, egy működő rendszer.

Egyszerűen előfordulhat az emberrel, hogy a sofőrnél kényszerül jegyet venni, akár előre nem tervezhető okokból (mondjuk besz.rt az automata, neked meg épp nincs időd elgyalogolni másikhoz), akár olyan kisebb emberi gyarlóságból, mint véletlen feledékenység. Egy olyan városban, ahol milliókban mérhető a napi utasforgalom, naponta ezrek járnak így.

De amúgy meg minek van akkor bármiféle jegyvételi lehetőség a sofőrnél? Mondják azt, hogy mindenki meg oldja meg előre a jegyvásárlást, oszt cső.

2023. febr. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!