Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Az új országon bérleten belül...

Az új országon bérleten belül mit jelent az hogy "helyi közösségi közlekedésre (pl. BKK) nem érvényes a bérlet, de Budapesten belül a helyközi szolgáltatók járatain lehet utazni". Mi számít helyközi szolgáltatói járatnak, ami nem BKK?

Figyelt kérdés
2023. febr. 22. 13:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
MÁV-Start és Volánbusz. Vagyis vonatra és helyközi (sárga vagy fehér) buszra érvényes Budapesten belül is. HÉV-re, kék buszra, villamosra, trolira, metróra nem.
2023. febr. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
távolsági busz két település között
2023. febr. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
HÉV-re valószínűleg érvényes lesz, mert az a MÁV-hoz tartozik már egy ideje. De a pesti kék buszokra, villamosra, trolira, metróra nem érvényes. Nem baj, jár vonat is Kelenföld és KöKi között, nem kell ide a BKK.
2023. febr. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt még várjátok ki, mert a kormányrendelet Pest megyében Budapest közigazgatási határán kívül jelölte meg az érvényességi területet és ez bizony erosebb, mint egy MÁV-Start közlemény!
2023. febr. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az kormányhatározat, ami nem jogszabály.

Ettől függetlenül érdekes, hogy a Közlönyben közzétett szöveg eltér a MÁV által kommunikálttól.

BKK és más helyi társaságok által üzemeltetett helyi járatokon nem érvényes, ezt jelenti az idézett rész, de helyközi szolgáltatóknál igen. Tehát ha te városon belül olyan járatot veszel igénybe ami helyközi, akkor érvényes az adott vármegyén belül. Viszont nagy marhaság lenne amit a kormányhatározat előirányoz, mert így akkor vagy Budapest-bérletet kéne váltani annak is, aki eddig megúszta egyetlen bérlettel mert a munkahelye közel van a megállójához és nem volt rá szüksége, vagy marad az eredeti viszonylatos bérleténél, aminek meg az ára nem változik. Vagy a HÉV is kérdés, mert Budapesten belül tudtommal vonaljegy kell rá. A logikus szerintem az, ha a Budapesten kívüli busz- és vonatjáratok a budapesti végállomásukig használhatóak + tudtommal Budapest is Pest vármegyében van, nem számít külön vármegyének.

2023. febr. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#4

Aki a városon belülre jár be napi szinten, azoknak szerintem a túlnyomó többsége rendelkezik BKV bérlettel, szóval ez szerintem nagyon nagyon kevés embert fog érinteni.

2023. febr. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#6: "Budapest is Pest vármegyében van, nem számít külön vármegyének." De, elvileg Budapest nem része Pest (vár)megyének. "Magyarország területét 3 országrészre, 7 tervezési-statisztikai régióra, 1 fővárosra és 19 megyére (benne 25 megyei jogú városra), 3155 településre és 23 kerületre osztják." - [link]

Én Budapesten születtem, olyan iraton, ahol megye rovat is van, azt nálam ki szokták húzni.

2023. febr. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#6 Érdekes, mert közben meg Pest megye megyeszékhelye Budapest. Mindenesetre ha elindul az elővétel, jó eséllyel tisztázódnak a kérdések, mondjuk a MÁV-ot és a kormányt ismerve ez ilyen április utolsó hete lesz majd...
2023. febr. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#7

#8


Ezeket miért nekem írjátok? :D


#6 voltam

2023. febr. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mert ő is elírta a sorszámot és benéztem, bocsi :)
2023. febr. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!