Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Kedvenc tömegközlekedési jármű?

Kedvenc tömegközlekedési jármű?

Figyelt kérdés
2023. febr. 25. 12:49
A kérdező szavazást indított:
villamos
busz
vonat
földalatti
metró
HÉV
troli
32 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
4%

Ki a fenének van kedvenc tömegközlekedési eszköze? Soha senki az életben nem ült még tömegközlekedésre azért, mert annyira szeretné. A tömegközlekedés szar. Menetrendhez igazodás, késés, tömegnyomor, sok idióta ember... ez mindegyiken ugyanolyan. Azért választják az emberek, mert nincs jogosítványuk, vagy nincs pénzük autóra, vagy mert környezettudatosak akarnak lenni. De SENKI sem szereti őket. Senkinek sincs "kedvence".


Mellesleg a metró és a földalatti az ugyanaz. A HÉV pedig nem egy eszköz, mint a többi, hanem egy üzemeltető szervezet.

2023. febr. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
97%
Metróval kisgyerekkorom óta szeretek utazni, egy időben még metróvezető is akartam lenni.
2023. febr. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
97%
Az egyetlen amit szeretek is, az a vonat. A többi csak szívás.
2023. febr. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Első! Látod a nullát? Mi lehet ennek az oka? Én pl. az idiótázásra nyomtam pirosat, de nem az a fő bajom. Mindegy, hogy a tömegközlekedést valaki kényszerűségből veszi igénybe, vagy azért mert szívesen teszi.

De mindkét esetben lehetnek prioritások.

Én pl. a metrót kerülöm, és ha van alternatíva, inkább busszal megyek. Mások meg inkább metróznak.

A metró és a földalatti nem ugyanaz. A legfiatalabbak talán igen, az én korosztályomnak a kisföldalatti soha nem lesz metró.

A földalatti vasutunk az világ első elektromos hajtású közlekedési eszköz.

A londoni földalatti gőzvontatású volt, az meg abban volt első, hogy korábban sehol nem ment föld alatt jármű.

Mi a jó a tömegközlekedésben?

Pl. az, hogy sokkal, de sokkal olcsóbb az autónál. Ne csak a benzint számold, hanem az összes kiadást, amit autóra költesz. Soha nem lesz versenyképes a tömegközlekedéssel árban.

Más előnyök: nem kell parkolót keresgélni. Utazás közben akár szunyókálhatok is (nem, nem mindenhol rabolnak ki!). Menetrendhez kötött? Igen. Az autó nem. Jelenlegi munkahelyem 13 km-re van a lakásomtól. Tömegközlekedéssel kb. 45 perc alatt érek be. Autóval ez 25-60 perc között változik. Reggel jellemzőbb az utóbbi. És sok idióta keseríti meg az életedet. Szlalomoznak, bevágnak eléd, ráfekszik a dudára, miért nem mégy ha zöld a lámpa (azért mert állnak a kereszteződésben, nem mozdul a sor. Hova menjek? stb. Gyalogos a zebrától 30 méterre ordibál velem az út közepén, hogy zöld a lámpa. Igen az, 30 méterrel hátrább.)

Bevásárlás: Igen, ha sok dolgot veszel egyszerre, akkor a tömegközlekedés szinte kizárt. De alig van olyan, amit ne lehetne házhoz rendelni. De annak költsége van. Igen. De mennyi? Ha az éves szállítási díjat mind összeadom, akkor vagyok kb. kéthavi autózásnál. Van ingyenes szállítás is.

Szóval csak azért én nem tartanék autót.

Puff, jó nagy idióta vagyok mi?!

Gyermekkoromban a vonat volt a nagy kedvenc, de már olyanok nem közlekednek. Most villamos motorvonat jár itt többnyire, de az nekem csak villamos :-)

Nekem a vonat fekete, zakatolnak a kerekek, gőzmozdony vontatja, hatalmas nagy füst- és gőzfelhővel. Én meg lehúzom az eblakot, kidugom a fejem, és olyan fekete leszek a végére, mint egy szénbányás. Mondom, hogy idióta vagyok.

2023. febr. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
93%

1-es, ezt a fåszságot még hányszor fogod itt hangoztatni?


Egyszerűen nem igaz, hogy emberek kényszerből használnának csak tömegközlekedést.


Aki nehezen találna parkolót , nem autózik vagy nem végig.


Aki el tud suhanni az araszoló kocsisor mellett, az el fog suhanni ott a vonattal.


Aki este meginna pár sört a barátaival, az reggel negyed órával hamarabb indul , mintha autózna és lám, nem kényszerítette semmi a buszozásra.


Kiragadott példák , de abszolút életszerűek.

2023. febr. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!