Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Most fogok életemben először...

Most fogok életemben először egyedül tömegközlekedni,nem tudom,hogy s mint kell,Pestre kell feljutnom vonattal,ettől nem tartok inkább a villamostól,mert soha nem utaztam egyedül rajta,illetve jegyet hol tudok venni rá? Többi lent

Figyelt kérdés

Szóval,nyugatiból kellene eljutnom a Mester utca / Ferenc körútra majd innen vissza a nyugatiba pár óra után.

Tudnátok segíteni,hogy mire kell figyelni,hogy ne tévedjek el?

Vidéki gyerek vagyok nekem ez teljesen idegen... ha még abban segítenétek,hogy jegyet hol tudok venni villamosra azt is megköszönném



2023. márc. 20. 11:51
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
A 4-6-os megy oda, a villamosmegállóban és az aluljáróban is van automata amiből tudsz jegyet venni, a vonaljegy kell neked, abból kettő, mert oda-vissza. A villamoson felszállás után a jegykezelő gépbe kell bedugni a jegyet úgy, hogy a számkockás része nézzen felfelé és előre. Hangjelzést ad és piros fény felvillan, ha sikerült kezelni. A megállókat bemondja és kijelzőre kiírja, tudni fogod hol kell leszállni.
2023. márc. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
Lehet, hogy nem teljesen szabatos, de sok helyen használják a "felmenni Pestre" szófordulatot. Én is így hallottam egész gyerekkoromban, nekem is így ragadt meg, teljesen természetes, és időnként én is használom.
2023. márc. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%

[link]

A kék négyzetek mutatják a vágányokat, és a 4-es (Újbuda-központ felé) és a 6-os (Móricz Zsigmond körtér felé) megállójába kell eljutnod. A megállóban a peronon van automata, ott megveheted a vonaljegyeket.


#2: A köznyelvben Pest fent van, vidék meg lent, törődj bele.

2023. márc. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!
2023. márc. 20. 17:54
 5/5 anonim ***** válasza:
Én inkább lemegyek Pestre.
2023. márc. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!