Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért törvényszerű az, hogy a...

Miért törvényszerű az, hogy a helyjegyek esetében senki nem oda ül le szinte, ahova a helye szól, és ez által szinte folyamatosan szervezkedni kell, és folyamatos a konfliktus?

Figyelt kérdés

Pár hónapja havi néhány alkalommal vonatoznom kell, és ez idő alatt egy alkalommal sem volt olyan, hogy ne lett volna konfliktus, vagy veszekedés a helyjegyek miatt.


Persze lehet okolni a MÁV-ot, hogy nem lehet előre kiválasztani, hogy hova akarsz helyet foglalni, de lemerem fogadni, ha ki is lehetne választani, akkor is menne a veszekedés meg a cserélgetés folyamatosan.


Legutóbb például ültek a helyemen, szóltam, hogy leszeretnék ülni, Ő pedig mutatott a szemben lévőre, hogy neki is ülnek a helyén, mire kiderült, hogy nincs is helyjegye egyáltalán annak aki az Ő helyét foglalta el.


Olyan bonyolult lenne mindenkinek a saját helyére leülni? :D


2023. márc. 23. 17:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem bonyolult. Mondom ezt úgy, hogy simán átülök én is, ha nem tetszik az automatikusan osztott hely vagy utastárs, csak ilyenkor alap, hogy nem pakolok szét és egy szempillantás alatt visszatakarodok a kijelölt helyemre.
2023. márc. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"Persze lehet okolni a MÁV-ot, hogy nem lehet előre kiválasztani, hogy hova akarsz helyet foglalni..."

De, lehet. Sajnos csak azt nem lehet belőni, hogy menetiránnyal szembe vagy háttal legyen az ülés, de erről a vasút sajátosságai tehetnek: a kocsik képesek mindkét irányban közlekedni. Persze azt is tudom, hogy épp ez a legnagyobb probléma az utasoknak, de nem sokat tudok vele kezdeni, mert én nem szédülök, nem értem, mekkora gond ez nekik.

"... hogy miért nem rakja teherbe az édesanyját, akinek lázálmaiban megszületett az ülések számozási rendszere"

Azért, mert logikusabb, mint elsőre tűnik. A tízes csoportok jelzik az egyes fülkéket vagy ablakokat, azon belül pedig úgy emelkedik az ülőhelyek száma, hogy egyenletesen legyen betöltve az adott mező. Vagyis ha a 8 helyből csak 4 foglalt, akkor ne egymás hegyén-hátán üljenek a kedves utasok az egyik oldalon, miközben a másik üres.

2023. márc. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a menetirány problémát is tök könnyen lehetne orvosolni, akinek gondot okoz, hogy háttal kell ülnie, kérjen meg valakit, hogy cseréljen vele, biztos lesz olyan, akinek ez nem gond. Csak ehhez ugye kellene némi kulturáltság is.
2023. márc. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Magyar=birka. Tisztelet a kivételnek persze, de ez az általános.

Miért lenne ez másképp a vonaton, mint a közlekedés egyéb szegmenseiben?

2023. márc. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez a magyar nép kultúrájának tükre. Amúgy a vonatülések számozása nem egyértelmű egy halandónak akkor mit szóljanak a többiek? Kalauzt meg lehet kérni hogy intézkedjen de az mire oda ér lehet az egy óra is. Pécs-BP közt rendszeresen utazom általában nagy gondok nem szoktak lenni ha szellősen vagyunk akkor senkit se érdekel ki hova ül ha van bőven hely de ha jelentkeznek az ülésért a foglalója illik átadni neki.

Ha a úgy lehetne helyet foglalni mint a cinema cityben akkor már el lehet képzelni előre hogy hova kell majd mennem.

2023. márc. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#6 Lehet, hogy a számozás logikája nem egyértelmű sokaknak, de maga a számozás ki van írva az ülések fölé. Kívülről is ki van írva az ajtók mellett, hogy a kocsi melyik végén felszállva milyen számú ülések vannak közelebb. Csak mindezt el kellene olvasni, és hogy ez sokaknak nehézséget okoz, nem a számozási logika, hanem a hülye emberek hibája.
2023. márc. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nem tudom ên sem miért ilyen értetlenek!Ma Balatonról jöttem haza!A Nacsasszony a helyemen ült!Szóltunk neki ketten is,meg ő volt felháborodva...Felhúzta az orrát berdugta a zenét a fülébe.Mintha ott sem lettünk volna!
2023. máj. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nagyon egyszerű, azért nem tudok, mert nem akarok. Meg se nézem, hogy hova szól a jegy, mert úgy is a heringparti közepébe ültetne Gipsz Jakab mellé egy kettes ülésre.

Ezért egyszerűen végignézem a kocsikat és lesem, hogy hol van értelmes ülőhely, ahol lehetőleg minél kevesebb ember van a közelben, illetve nem kell 2 órán keresztül azt hallgatni, hogy valaki pl. hangosan telefonál.

Plusz sok egyéb tényező: csak olyan helyen szeretek utazni, ahol tőlem jobbra van az ablak vagy direkt nem ablak mellé ülök, mert a "radiátor" vagy a szemetes útba van a lábamnak vagy folyosó felőli ülésen, ha olyan a kocsi, akkor az asztalláb. Aztán már csak azért is menekülök az ablak mellől, mert folyamatosan télen-nyáron fújják a hideget és kifolyik a szemem tőle.

Másrészt meg értelmetlen az egész helyjegyes rendszer. Miért nem ülhet mindenki oda, ahova akar? Csak a kiadott jegyek számát kéne figyelni.

A helybiztosítás meg szóljon már csak arról, hogy a MÁV helyet biztosít neked az adott járaton, de ne határozza meg, hogy melyiken.

Az egész a helyemre ültek és most mit csináljak vagy elkezdek a helyemért hisztizni egy vihar a biliben kategória. Akinek ettől "szebb" lesz a napja...

Legutóbb volt egy fószer, aki felszállt, Pestig jött és hát szeretek háttal ülni, akkor is egy kettes ülés egyikén ültem háttal, amikor odajön az ipse, hogy a helyén ülök. Rendszerint fáradt is vagyok, tehát nem szeretem, ha mások ugráltatnak. Na elindul a vonat, átültem egy szarabb helyre és volt még durván másfél óra az útból, de a faszi már kb. 40 perc múlva el is ment az eredeti helyemről. Utána visszaültem és többet nem jött oda.

Meg azokat az embereket is utálom, akik a heringparti ellenére is "otthon érzik magukat". Ő elhelyezkedik és elterül, mint a nagy Alföld, fülhallgatóval zenét hallgat olyan hangosan, hogy kénytelen vagyok én is hallgatni, én meg kabátban, táskával az ölemben összekuporodva próbálok túlélni.

2023. jún. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!