Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Azokhoz szól a kérdésem, akik...

Azokhoz szól a kérdésem, akik napi szinten járnak BKV-val és nincs bérletük. Miért blicceltek folyamatosan?

Figyelt kérdés

Én is ilyen vagyok és több dolog miatt csinálom:

- Még diákkoromban kaptam egy sárga csekket, miközben volt bérletem, mert néhány napja lejárt a matricám. Ott megfogadtam, hogy ezt háromszor kapják vissza. Aztán a harmadik végén úgy döntöttem továbbra is bérlet nélkül utazok, nem nagy kunszt.

- Hátrányos kerületben élek, ezért úgy gondolom, hogy nekem kevesebbet kell fizetnem a tömegközlekedésért. Újpest is egy külső kerület, mégis kaptak ők metrót. És még így is prioritása van a fővárosnál annak, hogy hosszabbítsák meg Káposztásmegyerig. Ha tehát a főváros tesz magasból egyes kerületekre, én is teszek magasból a bérletvásárlásra.

- És végül a legfontosabb: Attól hogy nem vásárlok bérletet, az adómon keresztül így is egy csomó pénz jut a BKK-nak. Arányosan nagyjából annyival kevesebbet fizetek így a tömegközlekedésért, amennyivel rosszabb szolgáltatát kapok egy újpestinél.


2020. dec. 20. 10:05
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
78%
Igazad van, megveregetheted a válladat, úgyis csak ezért jöttél. Most pedig végre foglalkozhatunk valami értelmessel is.
2020. dec. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Nyilván te is bliccelsz, hiszen egyébként nem írtál volna egy olyan kérdéshez, ami kizárólag bliccelőkhöz szól.
2020. dec. 20. 10:15
 3/23 anonim ***** válasza:
75%
Most komolyan itt próbálod igazolni magadnak, hogy tolvaj életmódot folytatsz?
2020. dec. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Már ne is haragudj, de a BKK az, ami tolvaj életmódot folytat. Olyan emberektől lopja el havi szinten egy bérlet árát, akik nem is használják.
2020. dec. 20. 10:25
 5/23 anonim ***** válasza:
57%
Én a vonaljegyet használom időalapú jegyként, azaz a metrón, elsőajtós járaton, vagy ha nincs ilyen, az első felszálláskor érvényesítem a jegyet, és az addig jó amíg eljutok az úti célomig. A lelkem tiszta, hisz ennek így kéne működnie már nagyon régóta, a honlapon a jegyfajta leírásában benne is van, hogy "a pecsételéstől számított 80, éjszakai járaton 120 percig érvényes", eszerint járok el.
2020. dec. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
És mit csinálsz, ha két elsőajtós járaton kell utaznod?
2020. dec. 20. 11:46
 7/23 anonim ***** válasza:
67%
Én mindig veszek bérletet, leginkább azért, mert nem bírnám a blicceléssel járó stresszet napi szinten. De a legjobb szerintem az lenne, ha tényleg közszolgálatásként működne a helyi tömegközlekedés, és adóként vonnák le mindenkitől a fenntartási költséget. Rengeteg ember jobban járna, ha a havi 10 ezer forintos kiadás helyett inkább a nettója csökkenne pár ezer forinttal. Persze, aki eddig nem használta a BKV-t, az kicsit rosszul járna, de ennyi szerintem belefér a szolidaritásba.
2020. dec. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Az én adómból is megy bőven Budapestnek. És igén nem is jártam Budapesten. Akkor most sértődjek be én is? :D

Ezért nem kellett volna bezárni az opni, mert most itt vannak köztünk az ilyenek.

2020. dec. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

"Az én adómból is megy bőven Budapestnek. És igén nem is jártam Budapesten. Akkor most sértődjek be én is?"


Mert a ti településeteken nincs tömegközlekedés vagy mire alappzid ezt, hogy a pénz kizárólag Budapest irányába folyik?

2020. dec. 21. 08:40
 10/23 anonim ***** válasza:
58%
Bár nem járok napi szinten, de amikor tudok, bliccelek. Azért, mert a jegyárbevétel nem karbantartásra vagy új járművek vásárlására megy, hanem a felsővezetők veszik meg belőle a sokadik Mercit vagy nyaralót. Egyébként én úgy szoktam, hogy a már kezelt jegyről vízzel vagy nyállal ledörzsölöm a bélyegzést, és újra használom.
2020. dec. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!