Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Heti 4 nap ingázás ami oda...

Heti 4 nap ingázás ami oda úttal 1:20 perc vissza 1:20 és inter city folyamatosan mennyire bírható? Nincs korán kelés a történetben, van hogy 12:00 kor kezdődik az adott órám van hogy délután 4 stb. Mellesleg 80 km, ti bevállalnátok?

Figyelt kérdés

2021. aug. 31. 22:18
1 2
 1/15 anonim válasza:
85%
Ha van rá mód, akkor nem. Koli ha lehet, be nem, akkor albérlet. Persze ha ezek nem megoldhatóak, akkor inkább ingázom, minthogy lemondjak az álmomról.
2021. aug. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Az 1:20 az csak a vonat vagy ajtótól ajtóig?
2021. aug. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%
Persze, ajtótól ajtóig, ha a kérdező a Sátoraljaújhelyi állomás mellett lakik és a miskolci egyetemet áttolják a Tiszai mellé :D
2021. aug. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én anno heti 5 napot ingáztam, kb. 90 km-t. 1 óra 15 perc volt az út, de ez még gimiben volt. Huhh, igazából mikor utaztam, akkor így megvoltam, viszont nap végére olyan fáradt voltam. Meg na, így összességében mire hazaértem, már kedvem nem volt tanulni, se semmi ilyen. Egyszerűen az utazás leszívta az energiámat. Mondjuk nekem emellett korán is kellett kelnem, szóval sokszor 4-5 órát aludtam. De nem tudom, nekem nincs bajom az utazással, viszont azért tényleg leszívja az ember energiáját. Én giminél bevállaltam, mert nem akartam koliban lenni, viszont egyetemnél lehet, hogy inkább megpróbálnák albérletet keresni.
2021. aug. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Igen ajtótol ajtóig
2021. aug. 31. 22:38
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ajtótól ajtóig teljesen jó, sokan járnak be szentendréről a BME-re, az is ennyi, még több is
2021. aug. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ajtótól ajtóig simán 1,5-2 óra, szerintem vállalható. Főleg, ha nincs koránkelés és egyetemről van szó (amit nem fogsz közelebb találni.
2021. aug. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ajtótól ajtóig ok. Mondjuk mire pl. káposztásmegyerről be bkv-zol a BME-re vagy az ELTE budai campusára, az is simán megvan ennyi.
2021. szept. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
88%

Ha Budapesten vagy vonzáskörzetében (pl Szentendre) lenne, akkor nem olyan vészes, mert a BKV azért elég gyakran jár.

De 80 km az már sok, főleg hogy egy vonat is benne van. Persze megoldható, de kényelmetlen. Szerintem jobban jársz, ha kolizol vagy albérletezel.

Gondolj bele, ez hetente ~12 óra utazás, ami eszméletlenül sok idő. Plusz a vonatok nem járnak 10 percenként.

Nem utolsó sorban így a közösségi életből nem mondom, hogy teljesen, de eléggé ki fogsz maradni.

2021. szept. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

én kb ugyanebben a helyzetben vagyok,jövőhéten kezdek szolnokon,

úgy,hogy Szoboszlón lakom, innen az IC 58p alatt van ott,de nekem a vasútig ki is kell bicóznom,ami kb 15p, tehát ez már majdnem másfél óra(ja,meg a vonatok állandóan késnek, én 2 évig debrecenbe jártam csak be,ami 20km,de azt is utáltam vonattal, mert mindig volt a mávnál valamixd)és akkor még a vasúttól szolnokon el kell csípnem valami buszt, ki tudja melyik mikor megy :D gyalog odáig esélytelen,mert van vagy 4,5-5km... szóval nekem csak egy odaút benne lenne 2 óra hosszában, ugyanez este. És nem a vonatozással van bajom,mert sokat járok azzal,de folyton átszállni meg idegeskedni,hogy úgy igazodjak,ahogy a vonat megy,néha nagyon sok tud lenni... főleg,hogy itt kb 110km-ről beszélünk,csak várostól-városig. Én most kolis leszek,ha minden igaz(ma jelentkeztem várólistára pótfelvételi végett,de írták az emailben,hogy szinte biztos,hogy már a héten lehet költözni,sok üres hely van), és bár egy kicsit antiszoc vagyok ,meg nem olyan könnyen szokom az idegen helyet,sokkal kényelmesebb lesz. minimum 1,5 órával ráérek később kelni,mintha utaznék, +a szar őszi-téli időben sem kell vesztegelnem,ami nagyon jó. És oké ,amit mondasz,hogy nincs korán kelés -és én is utálok korán kelni-,de szerintem még az rosszabb,ha estig elnyúlik minden és 9-re érnél haza pl. Persze ez órarendtől függ,de ezért/erre mondom,hogy ilyen szempontból minden sokkal nehezebb,hogy még te este kolbászolj az állomásra,meg onnan haza... ki se tudod magad rendesen pihenni.

Sok sikert kívánok és remélem jó megoldásra találsz! :)

2021. szept. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!