Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Van helyjegyem, de a vonatra...

Kertész Körte kérdése:

Van helyjegyem, de a vonatra még nem lett megvéve a menetjegyem, milyen opcióim vannak? MÁV

Figyelt kérdés

Békéscsaba->Budapest-Keletibe mennék, ahogy láttam van gyorsvonat (aka Békés gyorsvonat), illetve a Békés Intercity. Mivel helyjegyem már megvan, milyen opcióim vannak?

Megveszem az IC-re (ami ha jól tudoma gyorsvonati pótjegyet magába foglalja), meg ugye adott hozzá a helyjegyem és ennyi? Vagy pl. tudom a 2.-1. osztály különbözeti pótjegyét megvenni, de azzal mire érek?

Tudja valaki hogy mit jelent a 2-1.osztál, különbözeti pótjegye, IC-pótjegy,prémium 1.osztály hely/pótjegy, (a személyszállítás 1., illetve személyszállítás 2.osztályon megvan, de gondolom 1.osztályra kell helyjegy is).



2023. ápr. 6. 12:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

"Megveszem az IC-re (ami ha jól tudoma gyorsvonati pótjegyet magába foglalja)" - nem tudod jól, már sehova sem kell gyorsvonati pótjegy.


Ha a gyorsvonati részre veszel jegyet, és van helyjegyed, az teljesen megfelelő. De talán érdemes nézni okosjegyet is (ezt csak interneten - a jegy.mav.hu-n vagy alkalmazáson keresztül - tudsz venni), ez olcsóbb lehet, de csak adott vonatra jó.


2-1. osztály különbözeti pótjegy: Az 1. osztály felára a 2. osztályhoz képest - erre nincs semmilyen kedvezmény. (Gyakorlatilag ez és a 2. osztályú jegy együtt az elsőosztályú jegy)

IC-pótjegy: az IC felára (nem mindenhol van).

Prémium 1. osztály hely- és pótjegy: a prémium szakaszok használatához szükséges, ehhez kell elsőosztályú jegy.

2023. ápr. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Az okoajegy funkciót egyszerűen nem találtam az ELVIRA-n keresztül, tudnál abban segíteni?

A többit köszönöm!!

2023. ápr. 6. 13:36
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Menetjegyet kell venned, az a helyjeggyel együtt érvényes az IC-re. Okosjegyet automatikusan ad, ha az elérhető, onnan tudod, hogy az adott vonatra a pénztári árnál olcsóbb árat ír ki. Van egy bizonyos számú olcsó jegy, ha az elfogyott akkor van még egy bizonyos számú kicsit drágább, de még mindig jelentős kedvezményű jegy, ha az is elfogyott akkor a normál menetjegyet adja. Hogy mennyi van még egy adott vonatra nem lehet tudni, csak azt látod, hogy milyen áron van épp jegy és ez alapján dönthetsz, hogy melyik vonatot választod. Így akarják átterelni az árérzékeny utasokat a csúcsidei járatokról a kevésbé kihasználtakra, vannak olyanok amire az utazás előtt egy órával is még kapható okosjegy, másra már előző nap elfogy.
2023. ápr. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Így van, a jegy.mav.hu-n a jegyvásárlásnál található (könnyű felismerni, ha van, 99-re végződik). A fenti viszonylatban csak a Békés IC-ken van, a nemzetközi vonatokon nincs ilyen.
2023. ápr. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

A helyjegy honnan van?

Olyan jegy kell ami a helyjegynek megfelel. Ha 2. kocsiba szól, akkor 2. osztályú jegyet, ha 1. osztályú kocsiva, akkor 1. osztálra szóló jegyet kell venni.


A kocsiosztály különbözeti jegy arra való hogy ha va n 2. osztálra szóló jegyed, de be akarsz ülni a párnásba, akkor ezt megveszed és mehetsz 1. osztályra.

2023. ápr. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Tehát ha én gyorsvonatos menetjegyet veszek, és ugye van helyjegyem (azt hogy 1. vagy 2.osztályra szól, megkérdeztem az illetékest), akkor van 1.osztályra szóló menetjegyet, vagy 2.osztályra szóló menetjegyet veszek, és akkor a gyorsvonatos menetjegyem + ülőjegyemmel tudok IC-re beülni?
2023. ápr. 6. 18:31
 7/21 A kérdező kommentje:
De mondjuk nem kötelező helyjegy+gyorsvonati menetjeggyel beüljek IC-re?
2023. ápr. 6. 18:33
 8/21 anonim ***** válasza:

Kérdező nem tudom mit keversz-kavarsz... nem értem, miért nem érted?

Az IC-re kell menetjegy, és helyjegy.

Ami ezek közül nincs meg azt kell megvenned.

Ha a helyjegyen 1. osztály van, akkor 1. osztályú menetjegy kell, ha 2. osztályú kocsiba szól, akkor pedig 2. osztályú menetjegy kell.

Arra figyelj, hogy a menetjegy azon a napon érvényes legyen mint amikorra a helyjegy szól! A helyjeggyel csak arra a vonatra szállhatsz fel amelyikre szól!

Továbbra sem tudjuk honnan van helyjegyed. Hogyan és miért vettél csak helyjegyet????

Lehet sokkal egyszerűbb lesz ha az elvirán veszel mindenestül új jegyet és akkor azt kapot ami az adott vonatra kell, nem kell keverni.


Ha gyorsvonattal szeretnél utazni, akkor a gyorsvonatra vegyél jegyet. A helyjegyet meg dobd el, arra nem kell.

2023. ápr. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
7 ember utazik fel a jövő hét folyamán, és ma a tanárunk megvette a 7 helyjegyet, és annyit szegezett hozzá, hogy a menetjegyet mindenki maga intézze..
2023. ápr. 6. 20:32
 10/21 anonim ***** válasza:
Aki ilyen hülye az miért ment tanárnak?
2023. ápr. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!