Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A 30a vonalon mikor számíthatu...

Bab51 kérdése:

A 30a vonalon mikor számíthatunk 160-as sebességkorlátozásra?

Figyelt kérdés

Hallottam, hogy elvileg Szfvár és Budapest között, az egyetlen dolog ami megakadályozza a 160 km/h-s haladást, az az ETCS hiánya. (Hogy a járművekről, vagy magáról a pályáról, azt nem tudom.)


Szeretnék erről kicsivel több infót megtudni. Mi kell pontosan, ahhoz, hogy elérhessük ezt a sebességkorlátozást? Tudtommal a FLIRT motorvonatok már rendelkeznek ETCS vonatbefolyásolással, szóval azok miért nem repeszthetnek?


És ha ez valós, akkor mikorra számíthatunk ennek a megvalósítására?


Köszönöm!



2023. ápr. 8. 14:41
 1/3 A kérdező kommentje:
Még valami, a vonalon jelenleg L1 vagy L2 ETCS van kiépítve?
2023. ápr. 8. 14:42
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A pálya elvileg kész: [link]

36 Flirt is: [link]

Ebben van egy ilyen mondat: "A teljes projekt a tervek szerint 2023 szeptemberében fejeződik be, a részletes teszteléssel és ellenőrzésekkel járó tanúsítási eljárást követően." - viszont gyanítom, hogy ez az 59 Flirt felszerelésére vonatkozik.


Van egy sejtésem, hogy ez majd egy szokásos menetrendváltásnál (a nyári elején vagy végén, esetleg az éves decemberinél) fog megtörténni.

2023. ápr. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
#2 Szerintem is.
2023. ápr. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!