Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit gondoltok az elhangzottakr...

Mit gondoltok az elhangzottakról, látottakról?

Figyelt kérdés

[link]


A szemüveges sofőr jól bemutatja, hogy a valóságban hogyan közlekednek, kB. senkit nem érdekel a sebességkorlátozás, és hogy olykor veszélyes is betartani azt.



2023. febr. 12. 13:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, hogy a hasonló sebességkorlátozások aránylag ritka, de annál veszélyesebb helyzetekben válnak igazán fontossá. Amikor kikanyarodik egy teherautó az építési területről, elbambul a szemből jövő vagy épp oda nem illő tárgy lóg az űrszelvénybe. Ilyenkor életmentő lehet, ha nem 110 a tempó, hanem 70. Én ezért igyekszem betartani (de 10 km/h-t mindig ráteszek így is) és kimondottan sokszor tartanak mögöttem ilyenkor veszélyesen rövid követési távolságot.
2023. febr. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az a baj, a sebességkorlátozás akkor biztonságos, ha mások is betartják. Hiába tartom én be, ha mások nem, ezzel egy olyan szituációt teremtek, ami akár balesettel is végződhet, ugyanis a legjobb, legbiztonsáhosabb az, ha felvesszük a forgalom dinamikáját, nem pedig feltartjuk a másikat, ezzel belekényszerítve egy előzésbe. El kell fogadni, Magyarország nem az az ország, ahol annyira érdekeli az embereket a szabályok, éppen ezért ehhez kell igazodnunk. Tehát szabálykövető, szép dolog, ha valaki a 60-as táblánál 60-nal megy, csak ha ezzel még a kamionost is előzésre kényszerítjük, akkor nem biztonságos. Persze a kamionos is lehetne türelmesebb, de nem lesz, mert mint írtam, ez nem az az ország.
2023. febr. 12. 16:08
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

"olykor veszélyes is betartani azt"


Soha nem veszélyes betartani. A gond mindig ott van, hogy mások nem tartják be. Én sosem értettem ezt a másokra mutogatást. Most azért menjen valaki szabálytalanul és kockáztassa a biztonságos, mert a másik is szabálytalanul megy és kockáztat? Hát hol nem szarom én ezt le.

2023. febr. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

"belekényszerítve egy előzésbe"


Már ne haragudj, de a legnagyobb blama baromság ez a szöveg. Mégis ki kényszerít előzésbe bárkit? Fegyvert tartanak a fejedhez, hogy márpedig előzöl vagy meghalsz? A mások gépjárművén is van fék és szabályozható a gázpedál, nem autóverseny hanem KÖZlekedés ahol mások is vannak.


Egyvalamit nem szabad elfelejteni, az előzés nem kötelező. Előzni nem KELL hanem LEHET. Amennyiben a helyzet engedi és szabályosan megtehető.


Ezzel nem azt mondom, hogy nem lehet 60 helyett 65-70-el menni, de egy Üllői úton nem fogok csak azért 50-es táblánál 80-al szaladni a piroshoz, mert az összes többi hülye annyival megy valami oknál fogva.

2023. febr. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Amúgy szerintem sokkal fontosabb az utána beszélő úriember mondanivalója. Hogy megéri-e 2-3 percekért adott esetben megölni egy embert.
2023. febr. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
De nem lesz biztonságos a közlekedés, ha rajtad kívül senki nem tartja be a sebességet. Téged kell kerülgetni, belemennek a seggedbe, türelmetlenkedni fognak, aminek nincs jó vége.
2023. febr. 12. 20:41
 7/14 A kérdező kommentje:
Ezért mondom, hogy inkább az adott közlekedés dinamikájához kell igazodni.
2023. febr. 12. 20:41
 8/14 Alex Fly ***** válasza:
@7: ez egy igen sűrűn használt, ám teljesen értelmetlen magyarázkodás. A forgalom dinamikája ne egy, mindenkitől teljesen független állandó, amihez mindenkinek alkalmazkodnia kell, hanem ezt a közlekedésben résztvevők alakítják ki. Ha mindenki betartja a sebességhatárokat, akkor máris az lesz a "forgalom dinamikája" és nem az annál jóval gyorsabb száguldozás. Csak rajtad múlik, nem máson...
2023. febr. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
De nem tartják be, a videó is erről szól többek között. Az érvelésed akkor lenne helyes, ha betartanák. Így viszont ahhoz kell igazodni, ami a valóság. Jó lenne végre elfogadni azt a tényt, hogy nem olyan a magyar mentalitás, amellyel szabályokat lehet betartatni. Ki kell menni az útra, szét kell nézni, hogy hányan tartják be a harmincat, hányan a hatvanat, hány ember áll meg a STOP-nál, mennyi embert érdekel, hogy útfelújítás zajlik, mennyien tartják be a követési távolságot, stb. Ez valóság, nem az, hogy leírjuk, hogy jajj, ha mindenki betartaná... Nincs ilyen, soha nem is lesz. De máshol sincs.
2023. febr. 12. 22:09
 10/14 anonim ***** válasza:

"az adott közlekedés dinamikájához kell igazodni"


Én ezt elfogadom, de mi számít a közlekedés dinamikájának?


Ha 10 autó vonatozik egy adott sebességgel, akkor a hátulról érkezőnek nem kellene felvenni a közlekedés dinamikáját és vissza lassítani?


Ha az átlag tempó 50-es táblánál 60 akkor nem kellene lassítani és nem 70-el kerülgetni a kocsikat?


Szóval elfogadom én a "forgalom tempója" mellébeszélést, de akkor legyenek már szívesen a sietősek is alkalmazni ezt az ökölszabályt.

2023. febr. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!