Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Nagyon rizikós a 3 perces...

Nagyon rizikós a 3 perces átszállás?

Figyelt kérdés
3 perc lenne átszállni egyik vonatról a másikra, ami egymás mellől indul. Menetrend szerint ennyi idő lenne átszállni, de ahogy néztem rendszeresen megcsúsznak, és van amikor 20 perc van rá, valamikor meg 1 sincs. A kérdéses járat, amit el kéne érni ugyan oda megy, mint ahonnan jönnék, igy gondolom a másik vonat nem nagyon várna meg. Tudom hogy kreténség ilyet csinálni, de ez már csak az én hülyeségem.

2023. ápr. 15. 14:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%

Elöször is kérde´s, hoyg hol, MO-on, külföldön, merrefelé.

Másodszor van-e utána másik vonat, ha lekésed, illetve mennyire fontos elérni az elsöt?


Én nem vállalnám be, mert a MÁV még soha nem ßerkezett sehová meg pontosan.

2023. ápr. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Nagyon ritka, hogy egy vonat 3 percnél kevesebbet késik. Gyakorlatilag esélytelen.
2023. ápr. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen,Mo-on, Ongán. Eléggé fontos lenne mert utána csak 2 óra múlva jön újra vonat
2023. ápr. 15. 14:36
 4/12 anonim ***** válasza:
62%
Igazán nem értem az ötletedet, miért akarsz oda-vissza vonatozni, de vagy leszállsz egy megállóval elöbb, akkor a visszamenö vonatot jó eséllyel el tudod érni, vagy arra készülsz, hogy a két órával késöbbivel tudsz csak visszamenni. Három perc átszállásra szerintem nem elég, elöbb megy el a visszavonat, mint ahoyg odafelé beérkezik.
2023. ápr. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%
Egyvágányú a pálya? Mert akkor - ha nem késik a standardnél többet - az induló vonatnak meg kell várnia a beérkezőt, különben nem tudnának egymás mellett elmenni.
2023. ápr. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
Ha a vonal, amin utazol 1 vágányú, akkor meg fogja várni.
2023. ápr. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
62%
Vagy ha az a vonat megy vissza, ami jött, ott "fordul", akkor nincs probléma
2023. ápr. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%

A 2 óra múlva indulót biztosan eléred.

A 3 perc múlva induló azért is rizikós, mert ritka eset, amikor valaki azzal a szándékkal utazik, hogy azonnal induljon is vissza, és ha a beérkező vonatod késik, a másikat időben meneszthetik.

Az IC-ket szokták bevárni a mellékvonalakon közlekedő vonatok, de abból is állandó idegeskedés van, ha az IC késik (ha sokat késik akkor be sem várják)

2023. ápr. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%

Mivel Onga esetében az egyvágányú 90-es számú vasútvonalról van szó, így egy vonatkeresztről van szó, vagyis hamarabb nem fog elindulni a másik vonat, minthogy amivel te mész oda, beérkezne, az viszont tényleg nem biztos, hogy az átszállást is megvárja egy késés esetén. Mivel csak egy fordított viszonylatról van szó, így nem beszélhetünk átszállásról, hanem ez egy visszaút, vagyis nem nagyon fog arra figyelni a kalauz, hogy hátha valaki át akar rohanni az éppen beérkező vonatról a másikra. De az is lehet, hogy van erre idő, nem tudom, mennyi idő, amíg átállítják a váltót.

Ha csak szórakozásból mennél el Ongára, majd vissza, akkor érdemes nézni buszt is, ha mégis lekésnéd.

2023. ápr. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
70%

"Igazán nem értem az ötletedet, miért akarsz oda-vissza vonatozni"

Látszik nem volt gyerekszobád :D

Mi is ezt csináltuk annó, jöttünk-mentünk. Hogy miért, mert jó volt vonatozni!

3 perc az kevés lesz. Elég ha egy mammer eléd keveredik a tankjával és már buktad is. Ha utolsó vonat, vagy lekésés esetén nagy szívás hazamenni, akkor ne vállald be, tényleg szállj le korábban.

Ha csak 1-2 órát kell várni a következőre, akkor jó buli lehet.

Hjajjajh hányszor szoptuk így be... Nektek tiataloknak megvan az az előnyötök, hogy látjátok a vonatdroidban, meg a vonatinfóban hogy mi az aktuális helyzet, meg minden bokornál van hangosbemondó is. A mi időnkben csak rozsdás peron volt, meg a várakozás.

2023. ápr. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!