Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A BKV mely járműtípusát...

A BKV mely járműtípusát kellene szerinted következőnek kivonni a forgalomból?

Figyelt kérdés
2023. jún. 3. 16:45
A kérdező szavazást indított:
Van Hool buszok
A HÉV szerelvények
A kisföldalatti szerelvényei
Ganz villamosok
Ikarus 412 buszok
Más, leírom
13 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Az Ikarus 280T trolik. Utána a Volvo 7700A buszok.
2023. jún. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
És az M IX, M X, M X/A szerelvények
2023. jún. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
#2 én is kapásból ezeket mondanám, de ezek már jó ideje MÁV-HÉV, nem BKK-járművek. Egyébként a cinkotai autóbuszgarázs egy-két volvója (7700) igazán mehetne, jó, hogy nem esik szét alattunk.
2023. jún. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%

-Első beszerzésből származó (LOV rendszámú) VanHool buszok (az újabbak szerintem egyáltalán nem rosszak)

-Ganz villamosok (a korszerűsített példányokkal nincs bajom, a felújítatlanok viszont többnyire 40 fölött kéretlen hátmasszázst adnak, annyira ráznak.

-HÉV-ek. A “Szuperhév” szerintem már nem rossz, ha az összes olyan lenne, akkor lehetne tovább húzni a dolgot, de nyáron konkrét kínzókamra az egész.

-a kis példányszámban beszerzett használt buszok egy része

-talán a földalatti is, bár szerintem ez a legkevésbé égető probléma a felsoroltak közül

2023. jún. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A földalatti szerintem sem annyira fontos. Volt egy terv, milyent építenenek oda. Az rettenet volt.

Korszerű technikára regies külső kellene, amilyen volt kezdetekben.


Az Ikarusz trolik mehetnének a levesbe, és az összes nem alacsony padlós villamos.


Akárki is üzemelteti a HÉV-et, kirszerűsítés nem ártana.

A gödöllői évtizedek óta a metróval való összekötéstől függ, de én azt már nem érem meg így hatvan felett.

2023. jún. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Van Hoollal (LOV) kezdeném én is, az mindennek a legalja. Viszont az RCT-k meg kimondottan jók. Esetleg a hannoveri villamosok...
2023. jún. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

szuperhév utasszempontból elmegy, de hemzseg a műszaki hibáktól, sajnos nagyon nagy karbantartási igénye van. mindenképpen új flotta kellene, de nem várható, mert mint azt korábban írták,

- a H8-9 teljesen a metróval való összekötéstől függött volna de lezárták “Nem! Lezárni!”

- a H5-6-7 pedig az “5-ös metróvá” való fejlesztés esetén kaphatott volna új szerelvényeket de ezt is lemondta lézer úr “Lezárni!”.


Nyilván kaphatnak új szerelvényeket de még annak is sokkal nagyobb esélye van, hogy az éppen privatizált szolnoki járműjavító fog valami hulladékokat összerakni évek múlva.

2023. jún. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#7

Ez így van, a prototípusok mindig hemzsegnek a hibáktól. Azt kellene megértenie az illetékeseknek, hogy ez nem csettintésre megy, még a világhírű gyártók sem úgy kezdték, hogy minden jármű tökéletes, főleg nem a prototípusok. Viszont ha csinálnának többet belőle, akkor szépen lassan eltűnnének a komolyabb hibák. Sok magyar prototípus bukott már bele abba, hogy a hibák kijavítása helyett inkább feladták az egészet.

2023. jún. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó, én sem mindig szeretem ha keverik a szolgáltatókat, de azért egy ilyen oldalon engedtessék már meg, hogy BKV-jármű alatt a helyi közlekedésben is használatos járművek összességét értsük…
2023. jún. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!