Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyek a legnagyobb b kategóri...

Melyek a legnagyobb b kategóriával vezethető járműtípusok? nm-re esetleg m3-ra gondolok furgonok de platósok is érdekelnek. pótkocsis megoldás is.

Figyelt kérdés
2018. máj. 9. 10:16
 1/10 anonim ***** válasza:

3.5 tonna össztömegig vezethetsz, illetve max 9 személy szállítására alkalmas gépkocsit.


vagyis a forgalmi engedélyt kell megnézni és tudod is hogy vezetheteted-e

2018. máj. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
1# Szerintem konkrét példákat akart. Nem arra kíváncsi, hogy egy adott autót vezethet-e.
2018. máj. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

3,5 tonna megengedett legnagyobb össztömeg. Ennyi. Ha vattából van, és 8000 m3 így lesarkítva, de 3,5 tonna a megengedett legnagyobb össztömeg, akkor hajthatod.

Meg full rakottan, ha bírja, húzhatsz vele egy max 750 kg megengedett legnagyobb össztömegű utánfutót, így a járműszerelvény maximális tömege 4250 kg lehet. Ezen felül ha van B+E jogsid, nem tudom hogy vannak a nehézpót szabályai B kategória esetben.

2018. máj. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#2 te vagy az egyetlen aki megértetted a kérdést. a KRESZ könyvet én is fel tudom lapozni, csakhogy nem a kg a kérdés ahogy ez a kérdésben benne is van. több száz típus paramétereit végignézegetni elég macerás ezért lennének jól olyanok válaszai akik ismernek konkrét típusokat amik aránylag nagyok, hogy kiderüljön ezek közül melyek a legnagyobbak. esetleg személyes véleményekkel megspékelve, miszerint egy egy típust nem érdemes megvenni. utóbbi infó nem is lelhető fel olyan könnyen.
2018. máj. 9. 10:55
 5/10 anonim ***** válasza:

Na akkor:

Peugeot Boxer L4H3, jó nagy raktérrel, meg nem mondom hány köbméter, de talán 9-10. Testvérmodellje a Citroen Jumper, vagy a Fiat Ducato. Ezek zárt furgonok.

De vannak platósak is, hosszú alvázast veszel, és talám 3m-es magasságug akkora csővázas/ponyvás felépítményt raksz rá, amekkorát akarsz.

Vagy van még a Merci Sprinter, VW Crafter kettős.

De ebben a kategóriában szerintem a Peugeot/Citroen/Fiat trió untig kielégít minden igényt.

2018. máj. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

a kérdező kb azt akarja megkérdezni, hogy a piacon melyik paprikát vegye meg.


Érthetetlen, értelmetlen, dekadens a kérdés.

Mert ha tipis érdekli, akkor miért nem azt kérdezi hogy...Pl:

melyik kisteherautonak a legnagyobb a paltója, melyiken a legnagyobb a ponyva szb...(persze ez igy is demagog iditóta kérdés lenne)

2018. máj. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igazából ezt kérdeztem. A nm-t nem a motor alapteróletére értettem, a cm3-t nem a hangerürtartalomra.
2018. máj. 9. 13:13
 8/10 anonim ***** válasza:
2.2 HDi. Alapból nem csipázom a HDi motorokat, de ezek a 2.2-esek szerintem jók lettek. Nem véletlen sok ilyen furgon van nemzetközi szállítmányozásban is. Nyilván karban kell tartani, de egymillió km-t valószínűleg kibír. Ha pályán hajtod, akkor ezalatt kb 2x kell a rettegett kettős tömegű lendkereket cserélni, ha városban, országúton, akkor 3szor.
2018. máj. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi, na ép ilyenek érdekelnek a méret mellett, hogy melyiket nem ajánlják s miért nem. Írsz erről a rettegett kerékről?
2018. máj. 9. 14:53
 10/10 anonim ***** válasza:
Kettős tömegű lendkerék. Minden modern dízel és lassan benzines autó nyavajája. A főtengelyen foglal helyet, a kuplunggal érintkezik. Elvileg azért találták ki, hogy optimalizálja az erőátvitelt, a hatásfokot a mindenkiri üzemállapot függvényében, és hogy csökkentse a rezgést. Ezt a kettős tömeget ha jól tudom röppsúlyokkal érik el. Elvileg van átalakító készlet, egytönegűre, és minden gond nélkül használható is. Nekünk a 2.0 HDi-ben baráti áron talán 350ezer + munkadíj volt a csere. Kb ennyi.
2018. máj. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!