Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vasúti menetrendnél a régi...

Vasúti menetrendnél a régi Elvira oldal, vagy az új MÁV-Start a megbízható?

Figyelt kérdés
Budapestről Egerbe kerestem járatot. Az Elvira szerint minden óra 55 perckor megy átszállás nélküli vonat a Keletiből. A jegyvásárlásnál viszont a legkorábbi 9:15-kor indul és egy átszállás van Füzesabonynál.
2023. júl. 10. 15:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A két rendszer teljesen más logika alapján adja az átszállásokat. A régi Elvira kiad olyat is ami tök logikus, egy köztes állomáson átszállva, aztán odamentem a pénztárhoz hogy jegyet vegyek rá, de neki az új rendszer már nem adta ki azt az opciót, csak olyat ami tök logikátlan (utazzak túl egy közvetlen, de gyorsabb, ott nem megálló vonattal a célon, majd egy személlyel vissza, természetesen megfizetve a plusz utat mindkét irányban). Végül negyed óra kattintgatás után sikerült elővarázsolnia azt az opciót ami Elvirának azonnal ment. Úgyhogy szerintem te is egy logikátlan átszállásos ajánlatot kaptál az új rendszertől.
2023. júl. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az új rendszerben is be tudod állítani, hogy átszállás nélküli járatot keresel.

A minden óra 55 valós infó egyébként, pont a héten voltunk Egerben, az új rendszerben vettem a jegyet. :)

2023. júl. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A régi minden szempontból jobb.
2023. júl. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor megveszem majd aznap helyben a pénztárban a jegyet.
2023. júl. 10. 17:30
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Jó az új is, csak időszakaszokra van bontva.

Egyrészt, az adatok megadásánál állítható a nap, és hogy hány órától mutassa a vonatokat, másrészt a találati lista is időszakaszokra bontott. Ha nem jó, ami megjelenik, lent lehet kattintani korábbi időpont tartományra és későbbi időpont tartományra.

A különböző oszlopoknál kattintással lehet a sorrendet változtatni, pl. az átszállás oszlopnál egyik kattintás esetén a legtöbb átszállásos esettől a legkevesebbig rendez, újabb kattintás esetén fordítva.


Pl. holnap Budapest – Eger: [link]

És jegyvásárláshoz választhatom akár a 4:55-kor induló, átszállás nélküli vonatot is: [link]

És így tovább: [link]


Sokkal jobban szeretem, mint a régit, több információt tartalmaz, jobban variálható.

2023. júl. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Töltsd le az appot vagy vedd meg online, olcsóbb, mintha pénztárban veszed.
2023. júl. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%
Új máv-start. Évek óta írja az elvira, hogy ne használd, 4. osztályos kompetenciamérésen biztos megbuktál, ha komolyan kérdezed ezt.
2023. júl. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7: ma délután itt a helyi kis állomás automatájánál megnéztem, az Elvirás adatokat mutatta. Meg ha már kompetencia, én nem az árakat, hanem az indulási időpontokat kérdeztem:

Tisztelt Utasunk!


Az ELVIRA menetrendi kereső és a hozzá kapcsolódó internetes jegyvásárlási rendszer megújult, ezért ezen az oldalon csak a menetrendet tudja megnézni.

Online jegyvásárlási rendszerünket, az új ELVIRA-t itt találja.


A régi ELVIRA-ban továbbra is kereshet az eljutási lehetőségek között, a találati oldalon azonban csak a menetrendi adatok fognak megjelenni, árra vonatkozó információk már nem, mint ahogy a jegyvásárlás sem lehetséges már innen.

2023. júl. 10. 19:44
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

De mi az, hogy "elvirás adatok"?

Ugyanazt mutatja mind a kettő, tekintve, hogy az adatbázis ugyanaz...


Ahogy fentebb írták, átszállásoknál néha másképp matekozik az új, de tekintve, hogy te átszállás nélkül akarsz utazni (meg Eger felé amúgy is csak Füzesabonyban lehet átszállni), ez téged nem érint.

2023. júl. 11. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!