Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért kell lecsippantani...

Miért kell lecsippantani buszon a vármegye/országbérletet?

Figyelt kérdés
Személyes tapasztalatom szerint 50-50 az esélye hogy sikeresen, gyorsan beolvassam abba a sárga szarba a bérletet, és ne kelljen feltartanom a sort. Nem értem miért nem lehet olyan, mint egy hagyományos bérlet, hogy csak fel kell mutatni. Csomó pénz és energia lehetett feltenni minden buszra a beolvasót, szerintem teljesen értelmetlen.

2023. júl. 12. 13:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mert idővel integrált jegyek és bérletek lesznek, amik vonaton és buszon is érvényes, a vonaton meg a csipogós rendszer van évek óta, azt terjesztik ki a buszokra. Az országbérlet a teszt, egyébként az esetek nagy részében user error miatt nem olvassa be, nekem csak egyszer nem sikerült, mert rossz volt maga a készülék, minden más esetben sikerült. A baj az, hogy nem konzisztens az országban a leolvasó, például Pest Vármegyében állva kell leolvasni, Somogy Vármegyében pedig fekve, mert úgy van felszerelve a gép, hogy fizikailag nem fér be máshogy a telefon abba a zónába ahol lát.
2023. júl. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, így már valóban több értelme van a dolognak
2023. júl. 13. 00:32
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Csak egyetlen pontosítás és egyetlen felvetés.

A vármegye- és országbérlet nem csak a VOLÁNBUSZ, hanem MÁV-Start összes járatára valamint a MÁV-HÉV járataira is jók. Utóbbi esetben kitétel az, hogy kizárólag Budapest közigazgatási határán kívül jó.


Bár 70+ évesen nekem már nem kell semmilyen utazási bérlet. Akkor is látom azt az ellenmondást, hogy a VOLÁNBUSZ-on minden felszállásnál ellenőriztetik a jegyek/bérletek érvényességét, vonaton viszont előfordul olyan, hogy egy 70-80 km szakaszon (esetleg teljes utazás során) nem találkozol sem kalauzzal, sem az őket felügyelő ellenőrrel, max az állomáson, mert ő meneszti a vonatot. Már csak ezért is érzem jogosnak a kérdező kérdését. Ráadásul a régi típusú jegyeket/bérleteket nem is lehet beolvastatni, mert nincs QR kód rajtuk, tehát még valójában felmérni sem tudják, hogy mennyien utaznak.


A jegyek integrálása jó lenne. Ha már a MÁV-hoz tartozik a HÉV, akkor vajon miért nem lehet BP közigazgatási határain belül vármegye/országbérlettel használni? Mégis kell valami bevételt generáljon Budapestnek?

2023. júl. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!