Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha a munkahelyemen 80%-át...

Ha a munkahelyemen 80%-át fizetik a vármegyebérletnek, akkor az országbérletnél is így lenne?

Figyelt kérdés
Bár a munkába járáshoz elég a vármegyebérlet, mégis nagyon hasznos lenne nekem az országbérlet, mert hétvégente szoktam a vármegyén kívülre is utazni. Ez úgy működik, hogy mikor vettem a vármegyebérletet, akkor adtak a melóhelyen egy cetlit egy pecséttel, és az alapján kértem ÁFA-s számlával a pénztárnál. Ha azt nézzük, a munkába járáshoz egy "egyszerűbb" bérlet is megfelelne, mégis fizetik a vármegyebérletet is. Ott nem akarom megkérdezni, mert kicsit kínos lenne, inkább itt kérdezném, ha legközelebb bérletet veszek, akkor az országbérlet 80%-át is fizetnék-e, mert akkor olyat vennék.

2023. máj. 30. 18:35
 1/6 Pszichológus atya ***** válasza:
100%
Biztos le tudod beszélni velük, hogy ha üzleti útra kell menned más telephelyekre akkor jó lenne a cégnek megvenni vagy juttatásként adni, de a cég magától elvileg csak a lakóhelyed és munkahelyed közötti közlekedés díját köteles téríteni.
2023. máj. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nincs. Arra a távra jár a költségtérítés ahonnan bejársz dolgozni. Lakhely - munkahely. Ha nem erre a távra veszed igénybe a költségtérítést az bércsalás és ki fognak rúgni.
2023. máj. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kétszer is 80%-ot írtál; a munkáltatónak a napi munkába járással kapcsolatos bérlet vagy menetjegy elszámolás legalább 86%-át kell térítenie a munkavállaló részére.

Ha a napi munkába járáshoz elegendő a vármegyebérlet, akkor nem fogják az országos bérlet 86%-át téríteni.

Az olcsóbb viszonylati bérlet helyett azért fogadják el a vármegyebérletet, mert ezt a munkába járással kapcsolatos jogszabály előírja. Ha a lakóhelyed és a munkahelyed más-más vármegyében lenne, akkor a viszonylati bérlet helyett az országbérletet is kötelező lenne elfogadniuk.

2023. máj. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A 3-as válasza pontos.


Azzal egészíteném ki, hogy a cégnek nagyon nem mindegy adózási szempontból, hogy csak a kötelező minimumot fizeti ilyenkor vagy valami pluszt is (pl ledumálod, hogy fizessék az országbérletet, miközben elég lenne a megyei bérlet ), hiszen az első eset egy kötelező dolog, a második már egy juttatás

2023. máj. 31. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem.
2023. máj. 31. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
21%

A költségtérítéssel 1300 forintba kerül a munkábajárásod egész hónapban. (és még megyén belül orrvérzésig utazhatsz vele hétvégén is)

És nem elég?

Én az ilyent kegyetlenül irtom. Aki szórakozik ezzel, másnaptól nem kell jönnie. Ment a trükközés a bejelentkezésekkel meg a többi okosság is előkerült. Egy délelőtt 3 embert rúgtam ki, érdekes hirtelen eszébe jutott mindenkinek, hogy hol lakik, honnan jár...

2023. máj. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!