Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hányszor kell ahhoz elvonatozn...

Hányszor kell ahhoz elvonatoznia egy felnőttnek Budapestről mondjuk a Balatonhoz, hogy megérje neki országbérletet vennie?

Figyelt kérdés

2023. júl. 23. 23:00
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Honnan?


Számold ki.

2023. júl. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Négy-ötször. Az országbérlet 18900 forint, egy retúr jegy Siófokra 4400 forint (online 4180 forint), tehát az ötödiknél már drágább jegyet venni, mint bérletet. Talán még Balatonaligára is igaz ez, de ha messzebbre megy az ember, akkor négy utazás árából is kijöhet a bérlet.
2023. júl. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Függ a konkrét távolságtól és attól is, hogy mennyire tudsz előre jegyet venni. Távolság esetén lépcsőzetesen nő a jegyár a távolsággal, így minél messzebbre mész, annál kevesebb utazásból térül meg a bérlet. Elővétel szempontjából meg minél többször tudod 3-5 nappal előre megvenni még olcsón az okosjegyet (ami ugyebár konkrét vonathoz kötött ), annál kevésbé éri meg a bérlet. De mondjuk egy Balatonfüredet és a legeslegolcsóbb jegyet nézve az 5. retúr útnál kezd megtérülni a bérlet, de ha helyjegyes vonattal mész, akkor ez kitolódik szélső esetben 13 retúrig is, mivel az országbérlet mellé, IC kocsi használata esetén kell helyjegyet is venni.
2023. júl. 24. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Anno vettünk vakáció bérletet feleségemmel. Az lényegében a diák országbérlet volt nyáron.


Miskolcról mentünk Fonyódra, már itt majdnem 0ra jöttünk ki, és a balcsi körül vagy 40x vonatoztunk mindenfele abban a 2 hétben

2023. júl. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
4 utazásnál már megtérül, igaz én júniusban mentem amikor még az IC-re nem volt jó, de az IR jegyekkel számolva is megtérült. Már csak azért is, mert így a Volánbusz járatait is igénybe tudtam venni a balatoni települések közti utazáshoz, így egy 25 km-re lévő településről el tudtam menni Siófokra és vissza, meg persze a Pest Vármegyén belüli Volánbuszra is jó volt ami elvitt a vasútállomásra. Ezeket mind összeadva abszolút megérte.
2023. júl. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%

5-ös, csak ismételni tudom magamat: sok tényezőtől függ.


Ha csak úgy beesel az állomásra és gyorsan megveszed az utolsó szabad helyek egyikét, ráadásul a tó távolabbi részére utazol, de mondjuk orszagberlettel hajlandó vagy helyjegy nélküli vonatot választani, akkor nyilván hamar visszajön az ára.


De ha 2000 Ft-ért pendlizel Almádiba és csak IC jön szóba, akkor sokkal később térül meg.

2023. júl. 26. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a balatonalmádi példát nézzük, akkor az országbérlet elővételes helyjeggyel kombinálva a hetedik oda-vissza utazásnál hozza vissza az árát, aznapi jegyvásárlásnál meg a tizediknél (mondjuk ha valaki aznap dönt az utazásáról, akkor tudtommal az okosjegy nem opció, pláne nem zsúfolt vonatokon).

De mivel a Kék Hullám az expresszvonat is, oda 300 forintos helyjegy is váltható (ha csak az a lényeg, hogy hely legyen, nem feltétlenül IC-kocsiba), akkor már a hatodiknál.

2023. júl. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!