Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi értelme van a helyjegynek...

Mi értelme van a helyjegynek az Intercityken?

Figyelt kérdés

Az utobbi idöben sokat vonatozom, és észtevettem, hogy hiába veszem meg a 900 forintos helyjegyet, mindig valaki ül a helyemen. Hol olyan, aki helyjegy nélküli szakaszon jött és tovább utazik, hol olyan aki csak baxik rá, hol olyan akinek valamilyen okbol nem kell helyjegy. Minden felszálláskor végig az egész vonaton megy a variálás hely csere-bere, vitatkozás. A tököm teli hogy nem tudok a kocsi egyik végéből a másikba menni mert megy a variálás minden állomáson.

Volt már hogy gyerekes anyuka ült a helyemen, öt nyilván nem fogom fel állítani. Átülök egy üresbe de onnan meg engem állitanak fel. És ahogy körülnézek az egész úton ez megy…

Akkor meg milyen jogon szednek helyjegyre pénzt?



2023. aug. 18. 15:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%
Arról, hogy az átlagmagyar utas suttyó és neveletlen, te meg félsz szólni a jogosan járó helyedért, arról nem a MÁV tehet.
2023. aug. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Félsz szólni- na jólvan. 😀😀

Hát pont erről beszélek hogy szólok, és megy a felháborodás.

Vagy épp az értetlenkedés hogy nem tudta hogy kell.

Helyette értelmezd a kérdésemet , vagy legalább próbáld meg- mi értelme van??

Ergo miért nem szüntetik meg az helyjegy nélküli szakaszokat, mindenkinek lesz saját helye.

Vagy, ne helyjegy legyen hanem potjegy és mindenki oda ül ahová akar. Pont.

2023. aug. 18. 16:03
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Sok olyan dolog van, ami a körülöttünk levő országokban tökéletesen működik, nálunk viszont életképtelen. A helyjegy is hasonló, sok a bamba marha. Alapvetően jól működik a rendszer, de ha 10-ből 1 alkalommal is ülnek a helyeden, az sem jó.
2023. aug. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Én kéthetente utazom március óta IC-n, eddig csak egyszer ültek a helyemen, de véletlenül, mert elnézte a kocsit, azonnal felállt és megkereste a saját helyét. Megesik. Alapjáraton működik a dolog. Akkor kezd el probléma lenni ha elkezdenek fogyni a helyek és szó nélkül szétültet akár gyerekes családokat, ami csak a jegyvásárlás után fog kiderülni, de akkor már nem fogod veszni hagyni az amúgy 990 Ft-os jegyet, de egy gyereket sem fogsz egyedül hagyni idegenek között, így meg borul az egész. Az lenne a megoldás, hogy ha már nincs egymás mellett hely szóljon a rendszer, hogy az egymás melletti elhelyezés nem lehetséges, kívánod-e így is folytatni. Így lenne lehetőség megszakítani a vásárlást és másik vonattal próbálkozni vagy elmenni nem helyjegyes vonattal, mindenhova van ilyen alternatíva, még ha átszállással is.
2023. aug. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon értem a problémát. Ha más ül a helyemen, akkor szólok neki. Olyan még nem volt, aki nem adta volna át azonnal az első szóra. Ha viszont termes kocsiban ugyanabba a négyes egységbe, vagy fülkés kocsiban ugyanabba a fülkébe szól a jegye, csak azon belül ült más helyre (az enyémre) abból nem csinálok problémát. Leülök a fülkén vagy a négyes egységen belül egy szabad helyre, adott esetben pont az ő helyére. Egyedül akkor szólnék, ha gyerekemmel lennék és ablak mellé szólna a helyjegy, és azt foglalta volna el az illető. Nyilvánvaló, hogy a gyerekem szeretne nézelődni menet közben, emiatt abban az esetben ragaszkodnék pontosan ahhoz a helyhez.
2023. aug. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha oda szól a jegyed, akkor köteles átadnia a helyet neked, hisz fizettél érte. Ha nem teszi, szólsz a kalauznak és elküldi onnan.
2023. aug. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Justinianus ***** válasza:
89%

"Mi értelme van a helyjegynek az Intercityken"

Hogy tudom, hogy lesz egy helyem az ablak mellett két-három nap múlva, amikor utazom, és egyébként nem 900, hanem 620 Ft-ért alkalmazásban váltva. (Nem a kilátás miatt szeretem, hanem mert az belül van a fülkében, nyugalmasabb.)

Amúgy az elmúlt 20 évben 1000+ alkalommal utazva kb. 10%-ban volt olyan eset, hogy ült valaki a helyemen.

Egyébként kifejezetten szeretem felállítani a delkivenst.

Kétszeri helyzetellenőrzés után lazán az ülésre mutatva egy udvarias, de határozott "Elnézést, de az az én helyem!" felszólítás után öröm nézni, ahogy felpattan az illető.

A kétszeri helyzetellenőrzés azért fontos, mert egyszer volt egy pofáraesés, mert rossz ülésre mutattam. :)

2023. aug. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
52%

Régen, mikor indult az IC az volt a koncepció hogy a nagyobb városokat köti össze BPvel és csak 1-2 helyen áll meg. Akkoriban még voltak kocsik is hozzá. Gyorsabban ott vagy jobb minőségű vagonban. Ezért kellett a felár, a pótjegy.

Az elmúlt időszakban a járműpark úgy legatyásodott, hogy mára ez az IC dolog egy gyorsvonattá silányodott le. Nem sok értelmét látom már a pótjegynek. Helybiztosítás nincs, mindenki oda ül ahol helyet talál. A vonatok is már tök sok helyen megállnak. És pálya is nagyon vacak.

2023. aug. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Na gyerekek , az utolsó válaszoló fogta meg a lényeget. Csak Ő. Azért itt is van baj, nem csak az IC ken.

😀

Nem az a gond hogy fel kell állitani valakit. Aki még mindig nem érti olvassa ujra a kíirt kérdésemet.

2023. aug. 18. 20:54
 10/21 A kérdező kommentje:
Illetve a kettes számú válaszomat.
2023. aug. 18. 20:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!