Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha olyan helyen szállok fel...

Ha olyan helyen szállok fel vonatra ahol nincs jegypénztár, akkor a kalauz ad nekem vármegye bérletet vagy csak jegyet?

Figyelt kérdés
Lehet tőle venni vajon vármegye bérletet, vagy csak jegyet tudok tőle venni? És ez a vármegye bérlet tényleg jó akkor az összes volán buszra is adott megyén belül?

2023. aug. 31. 14:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Bérletet nem ad, csak jegyet. De online is megveheted a MÁV appban. Igen, személyvonatra és Volánbuszra jó az adott vármegyén belül, tehát a kiindulópont és a cél is ott kell legyen ahova a bérlet szól. IC-re csak az országbérlet jó, ha helyjegyet is váltasz mellé. Illetve helyi közlekedésre nem jó.
2023. aug. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi és a buszon hogy kell le csippantani? Hogy kell azt használni?
2023. aug. 31. 14:47
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Van egy sárga leolvasó készülék, az alá kell kb 20 centire tartani, majd beigazítani a piros fény alá a kódot, mint egy vonalkódolvasónál. Csipog ha beolvasta és típustól függően vagy hosszú sípolással, vagy egy dallammal jelzi ha rendben van.
2023. aug. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
27%
Csak jegyet tudsz tőle venni. Én a helyedben nem vennék bérletet az appból, mert előfordulhat, hogy levonja a pénzt, de jegyet/bérletet nem ad. Egy pár száz forintos jegynél még talán belefér az ilyesmi, de bérletnél már húzósabb.
2023. aug. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát az igazat megvallva én sem annyira bízom benne.
2023. aug. 31. 19:13
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

"mert előfordulhat, hogy levonja a pénzt, de jegyet/bérletet nem ad"

Ja, több ezerből egyszer előfordulhat valamilyen hiba miatt... De ilyenkor is visszakapod a pénzt.

2023. aug. 31. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
#6 Az Elegem van a MÁV-ból Facebook-csoportban rengeteg ilyen esetről írnak, a többségük soha nem kapta vissza a pénzét.
2023. szept. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#7 pont ilyen esetben lehet chargebacket kérni a banktól.

Én rendszeresen használom az appot és sose volt gond. Sőt, egyszer pont fordítva volt, vettem a jegyet, azt írta ki hogy a fizetés jóváhagyása közben hiba lépett fel, leokéztam, töltött egy picit, majd megjelent a jegykép. 5 perc múlva induló vonatra vettem, így hamar le is olvasták, érvényes volt. Végül a bankszámlakivonaton megjelent, így nem ingyen utaztam, csak homokszem került a gépezetbe. Tehát ha levonta a pénzt, a jegy ott van valahol. Az online felületen a korábbi vásárlásaim menüpontot érdemes megnézni.

2023. szept. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#7 Ne haragudj, de ez nettó hazugság. Az ilyen (egyébként elenyésző számú) esetek 99%-ában automatikusan, a maradékban a saját jelzésére, de visszakapja az ügyfél a pénzt.
2023. szept. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Inkább megvettem az autóbusz állomáson. Elég jó minőségűnek tűnik. Nekem a telóm is régi 3 éves de a MÁV appban se tudok bízni
2023. szept. 2. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!