Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi a különbség a két bérlet...

Mi a különbség a két bérlet között?

Figyelt kérdés

Szeretnék vásárolni egy bérletet Pécelre, de nem tudom melyiket válasszam. Van egy "Környéki bérlet" és van olyan, hogy "Környéki bérlet 5km".

Nem értem, hogy az az 5km mire akar utalni. Azt jelentené, hogy Pécelen belül csak 5km-t mehetek?


2023. szept. 29. 16:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
11%
És ezt miért is nem az adott közlekedési társaság ügyfélszolgálatán kérdezed?!
2023. szept. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mert én itt szeretném megkérdezni, talán baj?
2023. szept. 29. 16:44
 3/11 anonim ***** válasza:
47%

Nekünk ugyan nem baj, de a kiírás óta eltelt fél óra, és még mindig nem kaptál választ. Ha felkeresed a bkk honlapját, már mindent tudnál. Vagy ha telefonálsz. És kettő percnél nem több, mi sem bosszantunk.


Környéki helyi bérlet: a feltüntetett település közigazgatási határán belül a környéki autóbuszokra


Környéki bérlet 5 km: a feltüntetett település és Budapest között a Budapesten belüli első megállóig, zóna jelölése esetén az adott zónában a környéki autóbuszokra és egyes kijelölt elővárosi járatokon.

2023. szept. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a segítséget. Akkor veszem a simát.
2023. szept. 29. 17:19
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Pécelre csak 5 km-es helyközi bérlet van.

Ebben a példában semmi értelme a helyi bérletnek, csak a törvény szerint árulniuk kell.

Vedd az 5 km környéki helyközit vagy ha máshová is mész a megyén belül, akkor a Pest vármegye bérletet.

2023. szept. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Budapest bérletem már van, de most néztem hogy a +5kmes bérletnél van -90%-os verzió is, ami 600 Ft csak, szóval akkor lesz az 5kmes. Neked is köszi.
2023. szept. 29. 17:35
 7/11 anonim ***** válasza:
A környéki bérlet csak Pécel közigazgatási határán belül érvényes, nem utazhatsz ki vele a városból. A környéki 5 km-es bérlettel kiutazhatsz Budapest első megállójáig, onnantól a BB érvényes. De ezt be is mondja a gépnéni az adott megállókhoz érkezve.
2023. szept. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%

Ha 90%-ra jogosult vagy, akkor már nagyon elgondolkodnék a vármegye bérleten is (945 Ft). Csak párszáz Ft-tal drágább, de jó az összes Pest megyei környéki buszra, hévre, volánbuszra, vonatra.

Így Pécelre mehetsz pl. a 484-es volánbusszal vagy a Keletiből vonattal.


[link]

2023. szept. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
#8 Igen jogosult vagyok a 90%-osra, úgy hogy akkor lesz a Vármegye bérlet. Köszönöm a segítséget!
2023. szept. 30. 12:29
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Ez már a harmadik, ami "lesz". Ennyire senki nem lehet döntésképtelen idióta.
2023. szept. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!