Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Budapestiek! Mit fogtok...

Budapestiek! Mit fogtok csinálni, ha az indonéz BKV-buszvezető nem érti, hogy kérsz egy buszjegyet?

Figyelt kérdés

2023. okt. 5. 14:51
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
75%

Fura egy kérdés ez. Nettó hergelés, igazam van?

Budapesti vagyok, tehát évente egyszer veszem meg az évesbérletemet a BKV valamelyik hivatalában. Életemben nem láttam még jegyet, azt magyar ember meg se tudná fizetni, milliomos turistáknak van kitalálva, hadd fizessen, ha repülőzgetni és szállodázni van pénze. (Néhány jegy árából veszel egy bérletet, és akkor azzal nyolcezerszer is utazhatsz, tehát teljesen értelmetlen.) Még valamit mondok: rohadtul nem szokás és nem gyakorlat BKV-n jegyet venni. Ha valaki elkezdene reggeli csúcsidőben egy BKV járaton piszmogni, és feltartani a siető, késésben lévő tömeget, felrúgnák vagy leharapnák a fejét. Ilyet szinte kizárólag külföldiek szoktak néha értetlenül eljátszani: tehát minden ilyen esetben ugyanúgy fennállt EDDIG IS a nyelvi probléma, csak fordított irányban. Kihagy 1-2 lámpát egy BKV járat, már veszélyesen felgyűlik a tömeg, meg másik nyolc busz/troli/villamos mögötte. Esélyes, hogy a próbálkozót jegyeladás helyett egy legyintéssel hátrébb zavarják, pláne ha idegen nyelven kezd kuruttyolni. Szerencsétlen elsőajtózásra kényszerített buszvezetőknek nagyon az arcára van írva, hogy annak idején buszvezetői ambíció voltak, mikor a pályára lépett, nem pedig szociális munkási, hogy a utazó sleppel kínlódjon.

Természetesen nem minden járaton van elsőajtózás (nemrég sehol se volt), ergo lenne hová osztani az utassal társalogni nem kívánó/tudó járművezetőket.

Egyébként ha egy nyelven beszélsz valakivel, se hallják rendesen, sokkal inkább a szituációból látszik, mit akarsz. Nem hülye az ember, kitalálja.

2023. okt. 9. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 A kérdező kommentje:
Én pl. veszek jegyet buszsofőrtől, mert nincs bérletem.
2023. okt. 9. 17:06
 43/46 anonim ***** válasza:
100%
#42 Ha a #37-sel személyesen találkozol, ne mond meg, mert kukoricára térdeltet! Nem tűri a devianciát.
2023. okt. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
100%

Most ebbol akkora problemat kell csinalni?

Ha nincs eleg munka ero akkor mivan?

Gondolom nagyon nehez lehet elmondani hogy one ticket please.. problema megoldva

2023. okt. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
86%
#44 Valóban nem probléma, de azért a saját hazámban ne kelljen még ilyen egyszerű dolgot sem idegen nyelven intéznem. Az is bosszant, amikor vendéglátóhelyeken csak angol felirat van, holott jobban beszélek angolul, mint sok pincér. Legalábbis a szókincsem nagyobb.
2023. okt. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
29%

Nem indonéz, filippínó sofőrök jönnek. Aki meg panaszkodik: magyar sofőrből alig van utánpótlás, a fiatalok nem akarnak sofőrök lenni. Buszra meg szükség van.

Ezek után a legkisebb probléma, hogy hogyan tudsz tőlük jegyet venni. Amúgy tanítják őket magyarra, szerintem nagy részüktől sikerül majd magyarul vásárolni. De mivel a Fülöp-szigeteken is sokan tanulnak angolul, azon a nyelven is meg lehet majd próbálkozni.

nov. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!