Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért olyan gagyi a tömegközle...

Miért olyan gagyi a tömegközlekedés?

Figyelt kérdés
Arra jó, hogy elfáradjak és még az idő is eltelik vele. Nyáron forróság van a járatokon, télen meg jéghideg. Ki utazik ezekkel akkor, amikor nem feltétlenül muszáj? Iszonyúan színvonaltalan az egész.
2023. okt. 9. 17:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

Hol, merre? Itt Pest-Buda székesfővárosban korszerű omnibuszok állnak készen az utazóközönség számára.


Nekem nincs bajom vele.

2023. okt. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Bár jéghideg lenne télen, nálunk már most kb 30 fokra fűtik a vonatokat és szakad rólam a víz.
2023. okt. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
21%

Mert itthon nem tudnak az emberek annyit kiadni a jegyekért, hogy abból nyugati minőséget kapjunk. Arról nem is beszélve, hogy ha emelkedik évek után brutális infláció miatt valami nevetségesen keveset a jegy, akkor kár hirtelen mindenki sír...


Szóval csak lassan fog fejlődni majd a tömegközlekedés, ha csak nem történik valami csoda és mindenki nyugatihoz közeli béreket kezd el kapni.

2023. okt. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%
Hát igen, 4-es, megérdemlem, hogy ne a dugóban mérgelődjek a napi negyedik olyan paraszton, amelyik megpróbálja végigszántani a kocsim oldalát vagy csak szimplán kinyírni. Helyette van plusz 2x30 percem, amikor ha nem is azt csinálok, amit akarok, de egy csomó hasznos dolgot el tudok intézni, ami vezetés közben nem menne. És jutalmul a hó végén bő harmincezerrel több marad a kasszában, abból lesz a gyerekruha meg egy színvonalas ebéd egy trendi étteremben.
2023. okt. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%
Mert a vezetőség a MÁV-ból és a BKV-ből egyaránt kilopja az összes pénzt, amit tud.
2023. okt. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%

#5 külföldön OLCSÓBBAK a jegyek az átlagbérhez viszonyítva. A távolsági jegyek konkrétan olcsóbbak is mint itthon, például Csehországban 380 km-t utaztunk ketten annyiért, amennyiből itthon 220-at egyedül (teljesárú jegyekkel számolva).

Sírunk a jegyár emelése miatt? IGEN! De nem az emelés ténye miatt, hanem a mértéke miatt. 10 év alatt nem volt akkora infláció amennyivel a 10-20 km-es helyközi jegyek ára és a legtöbb megyeszékhelyen a helyi menetjegy ára emelkedett. A 10 km-es jegy ára példálul 37%-al emelkedett, a 20 km-es 26%-al, a BKK vonaljegy 22%-al, ami teljes mértékben indokolatlan. Egy 10-15% közötti emelés lett volna indokolt.

2023. okt. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 NTBS ***** válasza:
100%
Nem gagyi, csak rosszul szervezett.
2023. okt. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%
Menj akkor gyalog, vagy biciklivel, sőt vehetsz autót.....
2023. okt. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Nekem akkor sem lenne alternativa, ha nyugati szinvonalu lenne.

Mikor iskolas voltam akkor 10 percre volt a buszmegallo, 15 perc a menetido, majd a varosba beerve 5 perc az iskola. 30 perc mire beertem, ha tegyuk fel pont akkor erkezik a busz mikor a buszmegallohoz erek.

Mikor lett autom akkor 15 perc alatt beertem a varosba.

Nagyobb tav eseten meg nagyobb a kulonbseg.

2023. okt. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
#8 : Tehát véleményt nem szabad mondani?
2023. okt. 13. 16:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!