Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi van ha elfutok a bkk...

Mi van ha elfutok a bkk ellenőr elől mert lejárt a bérletem? Előkerítenek?

Figyelt kérdés
2023. okt. 10. 14:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kitörhet a magassarkúd.
2023. okt. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg nem lesz semmi, mert többe kerülne megtalálni. Első lépésként kellene megdönthetetlen bizonyíték arra, hogy ki az illető elfutó személy, másodikként egyértelmű és megdönthetetlen bizonyíték arra, hogy utaztál, és harmadsorban, hogy nem volt utazásra jogosítványod. Picit sokba kerül.

Ha közteresekkel együtt jönnek, előlük kicsit nehezebb.

Meg nem feltétlenül ismered fel őket. Álruhában járnak gyakran, és csak a járművön változnak át békávévá. Vagy békává? Nem tudom.

2023. okt. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég volt hogy siettem nagyon a vonathoz, a metróból felfele meg ott állt az ellenőr. A 💩 appjuk nyilván 3 perc után bezár és nem tölt újra, le is fagyott, szóval rövid várakozás után közöltem az ellenőrrel hogy amint csinálnak normális appot bemutatom a bérletem, de most megy a vonatom, és felrohantam a lépcsőn. Kiabált utánam, de nem lett belőle semmi.

Hozzá tartozik hogy nekem volt érvényes bérletem, ha mégis elkaptak volna akkor nem lett volna gáz belőle.

2023. okt. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdeztem mert egyik barátomat megbírságolták mert egy napja lejárt a bérlete és azt hitte hogy aznap még érvényes. Akkor simán elfuthatott volna.
2023. okt. 10. 15:51
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy időszakom, amikor olyan csöves voltam, mint a kukorica, ezért blicceltem is sokszor. Villamosoztam. Az ajtó közelében álltam meg.

Volt nálam néhány jegy, ami korábban már pecsételt volt, de halvány. Amikor jött az ellenőr, akkor úgy időzítettem a szarakodást, hogy annyit matattam a zsebembem, szütyőkémben, hogy mikor a következő megállóhoz értünk, akkor adjam át nekik. Beértünk a megállóba, odaadtam a jegyet, amíg molyoltak vele, leszálltam és elhúztam a fenébe. Nem álltak le kergetőzni. Nagyon nem vagyok erre büszke, ma már mindig megfizetem a viteldíjat, szoktam venni 10-es gyűjtőjegyet. Mivel ritkán tökegközlekszem, így jegy elég, nem kell bérlet.

2023. okt. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Futhatsz, csak nézz körül. Pár éve volt egy eset amikor valaki elfutott és elgázolták
2023. okt. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
El lehet, egyszer én is kénytelen voltam majdnem elüttetni magam. Pont nem sokkal azután történt az eset amit 6-os is említett, két busz között kiszaladt az illető az útra és elcsapták. Akkoriban nem volt pénzem, éppencsak annyit kerestem hogy ellegyek, de munkába menni muszáj, különben annyi se lesz. Aztán 2 évig jól kerestem, akkor mindig meg is vettem a bérletet. Most az infláció miatt ismét bliccelni kényszerültem, mert a kajára, budipapírra, rezsire muszáj költeni, ami jól megdrágult, a bérem nem változott, és sajnos ez a legkézenfekvőbb amin lehet spórolni. Bár elüttetni magam nem fogom most már, hagyom hogy pótdíjazzanak. Átlag félévente látok ellenőrt, ha akkor kicsengetem neki a helyszíni pótdíjat az 2 és fél bérlet évente a 12 helyett.
2023. okt. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%
#7: ettől még lopsz.
2023. okt. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
48%
Nem futkosni kéne, hülyegyerekek, hanem tisztességesen tömegközlekedni. -.-
2023. okt. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen és én kerítelek elő és uána sopánkodni fogsz, hogy inkább az ellenőr és a rendőr kerített volna elő :D
2023. okt. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!