Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A túlsúlyos emberek miért...

A túlsúlyos emberek miért élveznek előnyt az ülőhelyeknél?

Figyelt kérdés
Naponta a 60 kilométert ingázom busszal és vonattal, és azt vettem észre, hogy a duci emberek mindig ülnek. Várandós nők, idősek, és mozgáskorlátozottak esetében teljesen érthető, és természetes, hogy előnyt élveznek az ülőhelyeknél, számukra én is mindig átadom a helyem, na de a túlsúlyosaknak miért?? Nálam empatikusabb emberek, a látszólag egészséges duciknak is átadják a helyüket, de én nem szoktam. (igen, g*ci vagyok) Sajnos az is gyakori látvány, hogy valaki mankóval a kezében ácsorog, mellette meg a két mázsás dagadék két ülőhelyen terpeszkedik.

2023. okt. 12. 15:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Van az a túlsúly, amire azt mondom, hogy inkább foglaljon el két ülőhelyet, minthogy megmozdulni se lehessen tőle, és a jellegzetesen áporodott izzadságát szagolja az összes többi álló utas. Üljön be egy sarokba, ahol nem annyi embert vesz körül.
2023. okt. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát én is csak személyi igazolvány felmutatása mellett vagyok megkülönböztethető a mangalicától, de sosem foglalok/követelek helyet. Álltam én már 3 órán át vonaton végig. És nem is szoktak hellyel kinálni... lehet mifelénk nem divat a püffedteknek helyet adni... mindegy, én tuti nem foglalok úgy helyet ha van más akinek jobban kellene.
2023. okt. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
76%

Nem élveznek előnyt.

Ettől még tény, hogy nehezebb nekik állni és nem tudhatod, hogy miért túlsúlyos. Tehát teljesen érthető, empatikus hozzáállás, ha egészségesként átadod a helyed.


Ennyi erővel a törött lábúaknak se add át a helyet, hisz általában ők tehetnek róla, hogy eltört a lábuk.

2023. okt. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%
Mert ha leül, alacsonyabbra kerül a jármű súlypontja és kevésbé fog imbolyogni. :-)
2023. okt. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
90%

Én túlsúlyosként írom hogy számtalanszor adtam át a helyemet olyanoknak akik rá is voltak szorulva, leginkább időseknek, vagy mozgássérülteknek akik mondjuk mankóval, járókerettel szálltak fel már egyből pattantam fel és adtam át a helyemet még annak is aki nem kérte mert csak 2 megállót utazott, ami azért mégis csak 3 km volt. A lényeg hogy én sokszor láttam azt hogy aki nagyon nagy darab túlsúlyos volt szándékosan terült el az ülésen mert neki úgy volt kényelmes, és sokszor még akkor is leült amikor mentünk kb 1 km-ert.

Amikor buszsofőr voltam és egy helyi járatot vittem akkor számtalanszor ezt láttam hogy a nagyon elhízott emberek voltak akik a legjobban felháborodtak ha át kellett adni a helyüket valakinek. Volt olyan utas aki elkezdte nekem magyarázni hogy olcsóbban kéne adnom a jegyet mert milyen jogon kell neki felállnia, vagy állnia a buszon amikor leülni sem tud, és mivel álló utas, állni kényelmetlen meg megterhelő így neki olcsóbban kéne utaznia... Persze közöltem vele hogy a jegyet az utazáshoz veszi, ha nem tetszik akkor a következő megállóba leszállhat és csináljon amit akar. A buszjegy árával kapcsolatosan a reklamációt pedig a társaság irodájában teheti meg, el is mondtam neki hogy hova kell mennie, persze akkor csöndben maradt.


Ezért is vezetek inkább munkás buszjáratot mert ott legalább normális utasokkal vagyok körülvéve.

2023. okt. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
91%

"Mert ha leül, alacsonyabbra kerül a jármű súlypontja és kevésbé fog imbolyogni. :-)"

Ez valami Maksa kabaréban volt ha jól emlékszem... repülővel... "Megkérjük Horvátné nevű kedves utasunkat, hogy jöjjön előre, mert nem tudjuk lenyomni a gép orrát" :DDDD

2023. okt. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
60%
Mert nehezebb nálad, így nagyobb az ütőereje.
2023. okt. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Utólag visszaolvasva a kérdésem, kicsit túltoltam a megfogalmazást, és sokak számára sértő lehet, elnézést kérek. Ami azt illeti rajtam is van legkevesebb 10kg felesleg, és az életem szerelme sem épp nádszál. Azt is tudom, hogy amit leírtam ez egyáltalán nem jellemző minden túlsúlyos emberre, csupán nekem ez a szubjektív észrevételem.
2023. okt. 12. 16:18
 9/20 anonim ***** válasza:
77%
Ráadásul nekik ugyebár “jár” másfél-két ülés is egy jegy áráért..
2023. okt. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, mennyi az a túlsúly..nekem is túlsúlyom van, hetven helyett nyolcvan vagyok..szerintem a százhúsztól felfelé kezdődik a probléma...jobb fapados repülőjáraton két jegyet kell vennie.


A legrosszab, ha büdös..

2023. okt. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!