Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Csianlhatok olyat,hogy Mosonma...

Csianlhatok olyat,hogy Mosonmagyaróvárig felhasználom az országbérletem és azt mutatom fel az ellenőrnek, de veszek egy jegyet Mosonmagyaróvártol Becsig is és ha jön sz osztrák ellenőr akkor neki azt mutatom fel? (MÁV-ON keresztül)

Figyelt kérdés

2023. okt. 13. 11:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd a MÁV-ot, de nemrég volt egy olyan gyakoris kérdés, hogy Pozsonyból Szobon át Bp-re jött a kérdező. Szobig megvette a nemzetközi jegyet, SZobtól a diákjegyet és megbüntették, mondván az egész útra nemzetközi jegyet kellett volna vennie - sokkal több pénzért.
2023. okt. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nemzetközi utazás esetén elvileg a teljes útra nemzetközi jegyet kellene venned. Ugyanakkor a határon (Hegyeshalomnál) történő kalauzcsere miatt a fenti mód a gyakorlatban teljesen

működőképes. Az osztrák kalauz nem tudja ellenőrizni, hol szálltál fel a vonatra… és nem is foglalkozik vele.

Egyedül akkor lehet gond, ha a magyar kalauz újból kéri a jegyeket Mosonmagyaróvár - Hegyeshalom között, de ez igen valószínűtlen. Győr után általában végigmegy a vonaton újból, de Mosonmagyaróvár után már nem szokott.

2023. okt. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
1. De egyébként miért nem lehet így venni?
2023. okt. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

3-ra:

Mert CSAK.

Mert a MÁV szabályzata tiltja (legalábbis a válaszolók ezt írták).

A srác meg teljesen jóhiszeműen viselkedett, mert föl se merült benne, hogy tilos, amit csinál. Már csak azért sem, mert a szlovák barátja ugyanígy vette meg a jegyét (szlovák szakaszra diákjegy + utolsó szlovák állomástól nemzetközi) és náluk ez teljesen szabályos volt.

Szóval ez a MÁV öncélú utas-szívatása egy kis plusz bevétel reményében.

Ha a srác leszállt volna Szobon és megvárja a következő vonatot, az égvilágon senki nem tudott volna belekötni.

2023. okt. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%

4. De akkor így lehet utazni, ha leszáll az illető, jól értem?


Persze, a MÁVtól minden kitelik.. ott büntetnek, ahol csaj tudnak.. hiányzik gondolom a kilopott pénz ott is.

2023. okt. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem szakítod meg az utat Mosonmagyaróváron akkor végig meg kell venned a nemzetközi jegyet.

Én amikor a vasútnál dolgoztam akkor azt csináltam, hogy elmentem Hegyeshalomig a vasúti ingyenjegyemmel, leszálltam és onna a személyvonattal mentem át Bécsbe.

Érdemes megnézni a kirándulójegyeket is, azokban oda-vissza vonat mellett még van bécsi tömegközlekedés is!

Ahogy fentebb említették elvileg és sokszor gyakorlatilag is működik az OB-s trükk. Viszont ha van egy éberebb/tulbuzgóbb kaller akkor beszopod és sokkal többet fizetsz mint amennyit spóroltál volna.

2023. okt. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Justinianus ***** válasza:
37%

Az állam az adófizetői pénzből a belföldi utazást (munkába/iskolába/orvoshoz járást/hivatalos ügyet intézni) támogatja.

Aki pedig Bécsbe megy flancolni, az pedig fizesse a nemzetközi tarifát.

Lehetne még cizellálni, de nagyjából ez a lényeg.

2023. okt. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
7. Az állam nem fizet semmit, csak lop..
2023. okt. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy bécsi vagy pozsonyi kirándulás olyan, de olyan messze van a flancolástól!
2023. okt. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
9. Mi voltunk Pozsonyban, nem flancolás. Sőt, a napi buszjegy is 2,40 euró volt, ami az itthonihoz képest is töredék ár.
2023. okt. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!