Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Tartanom kell a "pótlóbuszozás...

Tartanom kell a "pótlóbuszozástól", ha Pesten valamelyik metró-, HÉV-, vagy villamos-vonalon erre kerülne sor baleset vagy üzemzavar (vagy más egyéb) miatt?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés is az enyém volt:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..


Azóta már 2x is voltam egyedül, először tavaly december 19-én, másodszor idén október 7-én... E héten szombaton (október 21-én) mennék harmadszorra, és a legjobban attól tartok, hogy valamilyen baleset vagy üzemzavar (vagy más egyéb) miatt pont azon a vonalon, amin éppen utazok pótlóbusz lesz, és akkor NAGYON eltévedek... :-S Annyira, hogy el sem találok oda, ahová szeretnék menni... :-S


Metró esetében például szerintem nagyon nehéz rátalálni a pótlóbuszokra, hogy honnan indulnak, stb... Ezt onnan gondolom, hogy amíg az M3-as metrót újították, párszor voltam ott pótlóbusszal (természetesen anyukámmal), és nagyon nehezen találtuk csak meg a pótlóbusz(oka)t, rengeteg embert meg kellett addig kérdeznünk, és nagyon sokáig tartott, mire megtaláltuk... :-S



2023. okt. 16. 21:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

De ha nagyon felkészült akarsz lenni, akkor a csomóponti térképeken láthatók a pótlóbuszok megállója:

[link]

2023. okt. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Nézd, ha nem megy a pótlóbusz megtalálása, bármilyen okból, akkor más útvonalat érdemes próbálni. Ugyanis az alternatív útvonalakon nem kell reménytelenül túlzsúfolt járművekre számítani, nem kell a megállót keresgélni, hiszen a Budapest Go alkalmazás térképe fixen megmutatja. Természetesen fejből nem fogod tudni, merre indulj, ezért jó, ha le van mentve a hálózati térkép a BKK oldaláról .
2023. okt. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell tartani semmitől, mert egyrészt ez bármikor megtörténhet bármelyik villamos-metró járattal, sőt busz-trolit is terelhetnek el bármikor mert történt valami, kettő a pótlóbuszok megállója az adott megálló mellett van.
2023. okt. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
28%
Aki nem rutinos, annak gondot okozhat. Általában nem szokták (egyértelműen) kiírni, hogy honnan indulnak a pótlóbuszok. Újabban az is jellemző, hogy a villamos és a saját pótlóbusza nem várják be egymást, úgyhogy jelentős plusz menetidővel is kell számolni ilyenkor.
2023. okt. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
42%
Hát eléggé trágya a pótlás megszervezése. A 4-6-oson utaztam, de egy megálló múlva nem megy tovább a villamos, pótlóbusz jön. Aha, volt vagy 20 perc mire megérkezett az első, de addigra már akkora tömeg volt, hogy a harmadikra fértünk fel. Megy pár megállót, majd bemondja, hogy nem megy tovább, már jár a villamos. Járt is, de csak az egyik irányba, pont nem arra amerre mentem volna. Ismételten negyed óra várakozás után inkább elmentem gyalog, egyszerre értem az első villamossal a célhoz. A jegy árát természetesen nem adták vissza (de önkényesen visszablicceltem legközelebb).
2023. okt. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Két féle verzió van.

Egyiknél tervezet a pótlás (karbantartás, felújítás) miatt. Itt általában ki van plakátolva hogy mi merre van. Mint az M3as esetében.

Meg van a nem tervezett pótlás, baleset, rosszúllét stb miatt. Ilyenkor más vonalakról csoporotosítanak át buszokat oda ahova kell, de nyilván idő mire odaérnek, azt senki nem gondolhatja komolyan hogy budapest belvárosában oda teleportálódnak a buszok, vagy minden megállóban áll egy tartalék busz hogy hátha szükség lesz rá... non szensz. A pótlóbuszok meg minding az adott járathoz legközelebbi megállóban szoktak megállni. Ezek általában valamilyen nappali és/vagy éjszakai járatok is használják, de ha nem akkor is ki szokták írni hogy ez a megálló a pótlóbusznak van kijelölve. Ha meg nagyon nem idevalósi vagy esetleg valamiért soknak tűnik ez az információ akkor csak a tömeget kell követni mert nyilván ők is tovább akarnak utazni arról a járműről amit pótólni fognak. De gyalog vagy más eszközt választva előbb odaérsz az tuti.

2023. okt. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
96%

#5: ja, nagyon trágya. Igaz, hogy sok európai városban egyáltalán nincs olyan, hogy operatív pótlás.

De milyen szar a bkk, hogy a világ legforgalmasabb villamosvonalára csak 20 percen belül szereztek pótlóbuszokat.

2023. okt. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat mindenkinek, aki eddig válaszolt! Próbálok reagálni néhányra... Csak még annyit előtte, hogy a félreértések elkerülése végett én NEM vagyok pesti, és egyáltalán NEM vagyok ismerős Pesten (bár ez kiderül az általam belinkelt előzménykérdésből, de biztos nem mindenki olvasta el azt)...


#1: Megnéztem párat, de én itt nem látok sehol buszmegállókat... Vagy én vagyok a hülye? Ezek jelölve vannak valahol / valahogyan? De szerintem mindegy is, mert a Google Maps-en sem igazodok ki, szóval szerintem akkor ezen se fog menni...


#2: Az alternatív útvonal jó ötlet, csak nem mindig biztos, hogy van ilyen... Pl. ha Újpest-Városkapu-nál kóválygok éppen, és ott mondják be a metrón, hogy kifelé mindenki, pótlóbusz jár, akkor nem túl sok alternatíva van ahhoz, hogy mondjuk a Deák térre jussak... Vagy mégis?


#6: Igen, a tömeg követése, erre én is gondoltam... Remélhetőleg ez beválik, ha ilyen lesz, mert akkor, amikor elszenvedője voltam egy ilyennek a 2-es metrón (még anyukámmal), akkor nem követtük a tömeget, hanem alternatív útvonalat próbáltunk inkább találni, de mire az összejött volna, már járt a metró...

2023. okt. 18. 21:18
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A csomóponti térképen a fehér pöttyök jelzik a megállókat és fekete vonallal össze van kötve az adott megállót érintő járatok listájával.

A pótlóbuszjáratokat szürkével jelöli a listákban.

2023. okt. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Aki a 4-es 6-os vonalán pótlóbuszt vár, az hülye. 1000 másik alternatíva van, gyakorlatilag minden megállóban át lehet szállni valami másra.

Az BKK utazástervezőjében ki lehet zárni ágazatokat, így ha nem közlekedik a metró, akkor csak kiveszed mellőle a pipát, és úgy tervezel. Pl. a Városkaputól egy kis sétával elérhető a Gyöngyösi utca, onnan meg a 105-ös vagy a 210-es busz bevisz a Deák térre.

2023. okt. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!