Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Buszsofőr mennyire tudja...

Buszsofőr mennyire tudja érvényesíteni az utazási, viselkedési szabályzat betartását?

Figyelt kérdés
Na már most ügyebár rengeteg az első ajtós járat és ha esetleg nincs jegye, bérlete vagy ha már fenn van a buszon, de nem tudd viselkedni kizárhatja az utast a közlekedésből. Ez úgy nézz ki, hogy megkérheti a leszállásra. Mi van akkor, ha nem akar leszállni a bajos utas még akkor sem, ha a vezető leállítja a buszt? Illetve ha garázdaságot követel el, úgy mint a viselkedésével riadalmat (érzelmi megnyilvánulás, ami tartalmában ijedtséget, félelmet jelent) kelt fenyegetéssel, szidalmazással. Ilyenkor a buszvezető hívhat rendőrt és visszatarthatja a retinens? Bár mondjuk ez is olyan, ha nagyon hepciáskodik a vésznyitóval kinyithatja a zárt ajtót..........

2023. okt. 22. 12:23
 1/7 A kérdező kommentje:
A másik pedig, hogy mennyire szabályos a forgalomból való kiállás a kizárási lehetőség érvényesítésének céljából? Hiszen így sérti azoknak az utasoknak a szolgáltatás használatát, akiknek van érvényes jegyük, bérletük és ne adj Isten még sietnek is valahová. Ezt én csak azzal az indoklással tudom elképzelni, hogy a buszsofőr nem tudd eleget tenni a biztonságos munkavégzés teljesítésének és megtagadja a további munkavégzést közölve ezt mikrofonon a többi utasnak is.
2023. okt. 22. 12:44
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Ilyenkor a buszvezető hívhat rendőrt és visszatarthatja a retinens?"

. Hívhatja.


"Bár mondjuk ez is olyan, ha nagyon hepciáskodik a vésznyitóval kinyithatja a zárt ajtót.........."

. Probléma megoldva.


"Hiszen így sérti azoknak az utasoknak a szolgáltatás használatát"

. Pontosan mit sért?


Egyébként nyilván mérlegel a buszsofőr. Személy szerint inkább késnék, mint tehetetlenül nézzek ilyet, és így kelljen utaznom.

2023. okt. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%
Persze, hogy hívhatja. A busz nem köztulajdon, az égvilágon senkinek sincsen alanyi joga használni azt, még akkor sem, ha van érvényes jegye/bérlete. A busz az üzemeltető cégé, az alkalmazásában lévő sofőr pedig a saját belátása szerint rendelkezik az igénybevételt illetően a cég nevében. Bármikor, bármilyen indokkal (vagy akár indok nélkül is) megtagadhatja a felszállást bárkinek, vagy leszállásra szólíthat fel bárkit. Aki ezeket megtagadja, az bűncselekményt követ el, rendőr hívható, feljelentés tehető, eljárás indítható. Továbbá mivel bűncselekményről van szó, ezért nemcsak a sofőrnek, hanem bárki másnak is joga van a rendőrség kiérkezéséig feltartóztatni az illetőt, persze erre is vonatkoznak szabályok (büntetőeljárás 271.§).
2023. okt. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Justinianus ***** válasza:
26%

Szóval majd azután, hogy én egy közszolgáltatást végző cég utazási feltételeit teljesítem, egy sz.ros buszsofőr megmondja, hogy szimpatikus vagyok-e neki és felszállhatok-e.

Ezt gondold át újra Móricka.

2023. okt. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4 Magántulajdon. A tulajdonos dönti el, hogy mire ad jogosultságot és mire nem.


Amúgy egy szóval nem mondtam olyat, hogy a sofőr szimpátia alapján le fog szállítani, ezt olvasd el újra Móricka. JOGILAG megvan rá a lehetősége, akár tetszik akár nem, viszont nem csak a jog számít ebben a kérdésben, hiszen a sofőr csupán a tulajdonos nevében jár el, így ha a sofőr indoklása nem megfelelő, akkor úgy kirúgja a sofőrt, hogy nyekken. Ott helyben a buszon mindig a sofőr dönt és az ő szava a mérvadó, de utólag a sofőr isnfelelossegre vonható a tulajdonos által, szóval nyilván nem tehetnek meg akármit, ha nem akarják kirúgatni magukat. De akkor is feletted áll és neked jogi kötelességed követni az ő utasításait.

2023. okt. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#4 "nem tudd viselkedni" Ez többnyire ütközik az utazási feltételekkel.
2023. okt. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az utazási feltételek be nem tartása az utazásból való kizárást vonhatja maga után. Ha a sofőr kérésére nem tesz eleget a renitens utas akkor rendőrt hív a sofőr aki meg intézkedik ennyi.
2023. okt. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!