Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A buszsofőrök, villamosvezetők...

A buszsofőrök, villamosvezetők és hasonlók miért engedik föl a részeg, drogos, hajléktalan stb. utasokat a járművekre?

Figyelt kérdés

Eddig ami utazási szabályzatot olvastam, mindenhol fel volt tüntetve, hogy olyan emberek, akik alkoholos vagy kábítószeres befolyás alatt állnak, illetve akik beszennyezik a járművet vagy utastársaik terhére vannak magatartásukkal, megjelenésükkel, azok kizárandóak az utazásból.

Ehhez képest gyakorlatilag mindig felengedik az összes részeget, hajléktalant és hasonló alakokat, főleg nagyvárosban helyi járatokra, ahol persze utána összehányják, vizelik a buszt, ordítoznak, zaklatják az utasokat, meg minden hasonló, plusz a hajléktalanoknak jegye vagy bérlete sincs általában.

Kérdem én, miért engedik fel a sofőrök ezeket az embereket, mikor a szabályzat szerint sem lehetne? Utána meg nekik is kellemetlen mert takaríthatják a hányást meg a szemetet, a normális utasokat is zavarják, extrém esetekben meg még verekedések meg rongálások is lesznek ilyenből. Egyszerűen meg se kéne állni ott például ahol csak részeg utas vár a buszra.

Csak én nem értem ezt?



2022. jún. 11. 23:18
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Azért mert ők egy szolgáltató cég alkalmazottjai. Az utazási feltételek nem törvény, és nincs jogkörük, lehetőségük erre.
2022. jún. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Idejük sincs minden áldott alkalommal lezavarni, meg van ahol nem is látják úgy. Mert pl vannak buszok, ahol csak elől lehet fel szállni, tud könnyebben rá szól, amúgy meg màszkálhatna hátra miattuk.
2022. jún. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

1) Gondolj pl. a többkocsis villamosszerelvényekre!

2) Én se vagyok olyan bátor, hogy egy ilyen társasággal kikezdjek.

2022. jún. 12. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
11%
Általában azért mert paráznak, vagy egyenesen gyáva férgek, ami azt jelenti, hogy a drogos, csövest, cigányt felengedik ingyen, de a te fejedet meg leugatják, ha valami nem stimmel a bérlettel.
2022. jún. 12. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
98%

Mert nem akarnak egy részeg bandával egyedül megküzdeni, miközben a busz utasai tétlenül bámulnak és arra koncentrálnak, hogy a videójukat minél jobban tudják rögzíteni.

Sajnálom, hogy ezt el kell magyarázni, és magadtól nem voltál képes ezt végiggondolni.

2022. jún. 12. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
7%

5!


Ha tudnál olvasni, akkor értenéd, hogy a kérdező nem társaságokról írt.

2022. jún. 12. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

6!

Egy ember is bele tud vágni a buszsofőr hátába vagy mellkasába egy kést. És a buszsofőrnek SEMMILYEN védekezési lehetőségük nincs, mert véletlenül ha leüti a részeget a buszról, akkor őt büntetik majd meg, mert megsérült a részeg.

2022. jún. 12. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%
Simán csak nincs kedvük/türelmük napi szinten küzdeni meg cirkuszolni az ilyen alakokkal...
2022. jún. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
94%

A minap voltam tanúja a következönek.

A buszon elesett egy utas, a megállóból indulás közben. Teljesen normálisan indultunk. Nem volt semmi hirtelenség, vagy bármi.

Az utasok egy része szidni kezdte a vezetőt. Miert nem figyel jobban. Ezek mknd ilyenek és hssonlók.

Másik része meg a mezei szótár legszebb kifejezédeivel sűrűn megtüzdelve üvöltözött, hogy miért nem megyünk már, mit szarakodik.

Anyukájával folytatandó intim együttlét is szerepelt a mondandóban.

Naponta éri verbális támadás őket, néha tetleg is bántalmazzák.

És azzal a sok barom autóssal, kétkereküvel, gyalogossal is meg kell küzdeniük, akik azt hiszik, egy ütközésben ők nyerhetnek.

Én azon csodálkozom, hogy egyáltalán még akar valaki a BKK-nál dolgozni.

2022. jún. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Metrót vezetek, emiatt nem lettem megszólítva. :)

Természetesen a szerelvény mérete miatt itt nem értelmezhető a kérdés, de írok azért.

Nekünk annyira nincs jogkörünk erre, hogy ahhoz is biztonsági őrt kell hívni pl, ha alvó csövest kell leszedni a vonatról. Nagyjából ugyanaz a büntetőjogi kategória lenne, ha én kezdenék el fizikai kontaktot, mint egy utas.

A szabályzatban is nálunk az őrök hívása van benne.

2022. jún. 24. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!