Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Büntetett már meg titeket...

Büntetett már meg titeket ellenőr azért, mert nem volt nálatok a diákigazolványotok egy országbérletes MÁV-os utazás során?

Figyelt kérdés
Mennyit számlázott ki ilyenkor az ellenőr, és mik voltak a fizetés további teendői?

2023. nov. 2. 18:50
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Próbált, de gyorsabb voltam.
2023. nov. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ezt hogy érted? :D


Na de valaki dobjon már meg egy rendes válasszal.

2023. nov. 2. 19:07
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha amúgy van érvényes diákigazolványod, akkor azzal és az utasleadási lappal, amit a kalauz/ellenőr adott, besétálsz egy pénztárba, ott bemutatod őket, és némi (talán 1000-1500 Ft) kezelési költség fejében törlik a büntetést.
2023. nov. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És ha ezt úgymond halmozottan csinálom az gondot okozhat? Mert még vissza kell vonatoznom x helyre, hogy ott át tudjam venni az igazolványom, miközben a jegy 3000+ forint lenne, szóval nem érné meg megvennem.
2023. nov. 2. 20:36
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem okoz gondot, csak annyiszor kell fizetned az utólagos bemutatás díját. Megnéztem pontosan a díjszabásban, 1300 Ft az utólagos bemutatási díj. Ha annál drágább a menetjegy, akkor megéri. Persze lehet szerencséd, hogy nem minden kalauz vacakol az utasleadási kitöltésével. Esetleg mutasd meg, hogy már a másik vonaton kaptál utasleadásit ezért, és pont a diákodért mész, hogy majd utólag bemutasd.
2023. nov. 3. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Értem, kösz, bár az utolsó mondatos magyarázat egyes ellenőröknél kockázatos is lehet. Bár nagyon jó ötlet, köszönöm.


De azt mondod, hogy egy-egy kalauz már azért sem büntetne meg, mert nem akarózna neki?

Illetve ezt a díjat a kormányablakban vagy akár bármelyik MÁV-pénztárnál be tudnám fizetni az érvényes diák felmutatásával a büntetéstől számított 15 napon belül?

2023. nov. 3. 12:58
 7/9 anonim ***** válasza:
Kormányablakban nem, MÁV pénztárban igen.
2023. nov. 4. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%

"Ezt hogy érted? :D"

Elfutottam. Ennyire életképtelen vagy?

2023. nov. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A gyorsaságot többféleképpen is lehet érteni.

Ennyire egydimenziós vagy?

2023. nov. 4. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!