Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A vonatnak és busznak indulásk...

A vonatnak és busznak induláskor késniuk kell 20 másodpercet, nem?

Figyelt kérdés
Az baj ha előbb indul el egy vonat v. Busz, akkor is ha csak egy másodperccel, mert lekéshetik.

nov. 19. 13:44
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Van egy mondás: Fő a biztonság. Emiatt indokolatlan egy busznak vagy vonatnak hajszálpontosan indulnia. Csak akkor számít késésnek ha eléri az 1 percet, nem?
nov. 19. 13:46
 2/11 anonim ***** válasza:
59%
Aamikor már úton van, a forgalomtól függően úgyis vagy tud vagy nem tud a menetrendje szerint haladni, szóval pár másodpercen vagy percen úgyse múlik semmi.
nov. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 qkker1 ***** válasza:
9%

"Csak akkor számít késésnek ha eléri az 1 percet, nem?"


Japánban 20 másodperc késésért öngyilkos lett a mozdonyvezető!

nov. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
A BKK szabályai alapján hamarabb nem mehet és 3 perc késés megengedegt. A vonatokat se szokták előbb elengedni akkor se, ha hamarabb beér az állomásra és megtörténik az utascsere, de ott nem is a vezető dönt, az állomás személyzete indítja a vonatot, a vasút pedig régóta híres hogy nagyon pontos órái vannak (bár a vonatok is annyira pontosak lennének mint az órák). A Volánbusznál nem tudom mi a szabály, de náluk tényleg tapasztalom, hogy el szoktak hamarabb menni, főleg a vidéki mellékvonalakon, de Pesten is megesik, bár ott hozzá is igazították a menetrendet, az éjszakai óráktól kezdve 5 perccel később indul a végállomásról, az út felénél lévő megállóba viszont csak 3 perccel később, a végére ugyanakkor érkezik mint eddig.
nov. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
29%
Nem, a menetrend azért van, hogy másodperc pontossággal betartsák.
nov. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
35%
Van egy mondás... igan az pedig az hogy nem késtél el, csak korábban mentél ki a következőhöz.
nov. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
A vonatok mindig legalább 1-2 perc késéssel indulnak, a buszok összevissza.
nov. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%
Nincs ilyen szabály.
nov. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%
Nem.
nov. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Pedig lehetne, mert múltkor például úgy késtem le a vonatot, hogy a tervezett indulás előtt 1 perccel értem ki az aluljáróból, és már elindították. Ha valaki belekötve, állomásra menet dugóba kerültem és azért értem ki ennyire kicentizve.
nov. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!