Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az egy egész ritmus hány...

Kisdani19830112 kérdése:

Az egy egész ritmus hány század másodpercet jelent?

Figyelt kérdés
A zenei ritmus átváltása másodpercre.

#másodperc #SI időmértékegység #egy egész ütem #ütem és századmásodperc átváltása
2023. jan. 14. 20:53
 1/5 A kérdező kommentje:
Elfogadhatatlan a zene tanításban, nem a másodpercet tekintik egy ütem hosszának, így nem lehet tanulni.
2023. jan. 14. 20:54
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A ritmus az más, ami téged érdekel, az a tempo.
2023. jan. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]

A zenei ritmus lehet kötött vagy kötetlen (szabad).

Sebessége a tempó.

[link]

[link] jelzes

2023. jan. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

@21:53

A 3.ik link tempojelzes a link része. A szerencsétlen gyk szétvágta, vágólapról raktam be.

2023. jan. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen vakon vagy, ráadásul agresszívan is beszélsz butaságot.


A zenét is másodperc alapú időben mérik. Ha egy dal tempója 100 BPM, akkor egy perc alatt száz "ütés" a "sebessége".


Ha egy zene 4/4, akkor egy negyedben négy ütés van. Ebből a két adatból pontosan lehet tudni, hogy milyen sebességű a zene, és hol vannak a hangsúlyok, hová várhatóa a sorok eleje és vége stb.


Azért nem közvetlenül másodpercben vagy percben adják meg a tempót, mert senki nem tudna mit kezdeni azzal az információval, hogy 1,346 másodpercenként van egy ütés. Annyira kicsi törtekkel kellene dolgozni, amiket sem mérni, sem zeneileg kezelni nem lehet.


És ehhez jön még a klasszikus zene, ami sokszor nincs végig ugyanabban a tempóban, és olyan szubjektív jelölések is vannak, mint pl. allegro.


De természetesen mindenki hülye volt az ókortól napjainkig, hogy ilyen tűrhetetlen dolgokat találtak ki, amikre neked simán van jobb megoldásod. Persze, Joli néni.

2023. jan. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!