Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Megéri Angliába vonattal...

Megéri Angliába vonattal menni? Valaki járt már ott vonattal?

Figyelt kérdés
Szeretem a vonatokat és a repülőket nem annyira mert környezetszennyezőek. De izgulok hogy a vonatnál lekésem a csatlakozást... Valakinek van tapasztalata, hogy milyen Angliába vonattal?

dec. 8. 14:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
80%
Nem éri meg.
dec. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
94%

Bármennyire is szeretem én is a vonatokat, azt kell mondanom, hogy nem éri meg, anyagilag és időben sem.

Egy Bécs-Brüsszel járat 71€ körül van, 12 óra az út, ennyiért Pestről Londonba repülsz 3 óra alatt. Brüsszelből Londonba még kb. 2 óra és legalább 70€, ha időben veszel jó járatra jegyet.

dec. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
72%

Ha jókor veszed meg a jegyet, akkor 10ezer alatt megvan a wizznél egy jegy. Még most is látok decemberre is ilyen olcsó jegyeket.

A wizznél 4-5 évesek a gépek, a legmodernebb flotta van, szennyez igen, köhögi a co2-t, de kb 2 liter/100km a fogyasztás 1 utasra vetítve egy ilyen gépnél.

Vonattal sem jössz ki sokkal kevesebb kibocsájtással, mert bizony a villamos energiát is meg kell termelni valahogy. Ráadásul 3 átszállás és kb 50ezer alatt nem is nagyon találtam eljutási lehetőséget. Ja és nem 3, hanem 23 óra az út.

Én nagy vonatfan vagyok, de egy közvetlen Budapest - London utat nem vállalnék be. Csak akkor ha az átszállásoknál lenne 1-2 napom.

dec. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

#2 Köszi!

#3 Köszönöm! Egyébként én találtam egy 15 órás útvonalat is...

dec. 8. 15:41
 5/22 anonim ***** válasza:
74%

Még akkoriban utaztam barátokkal, amikor nagy biznisz volt a mávos jegyek "újrahasznosítása". A csatornáig elvitt a vonat, onnan komp, aztán megint vonat.


Nem volt nagy élmény az 1 napos út.

dec. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

"Vonattal sem jössz ki sokkal kevesebb kibocsájtással, mert bizony a villamos energiát is meg kell termelni valahogy."

A villamos energiát is meg kell termelni valahogy, ennek ellenére tizedakkora kibocsájtással kijössz, mint kerozinnal.

dec. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 BeefEater ***** válasza:
100%

Én megpróbáltam. Egy nemzetközi vonatos utazásokkal foglalkozó cég adott pár ötletet, de a jegy eladása helyett mondták ők is, hogy ez hülye ötlet.

Sokszorosába kerülne a repülésnek és sokkal lassabb is.

Olvastam olyan tervekről, hogy legyen közvetlen kocsi Budapestről Amszterdamba, az sokat segítene rajta, de akkor is túlárazott lenne.


Az angol vonatok sokkal megbízhatatlanabbak a MÁV-nál (de egy egy órás út könnyen kerül 10000 Ft-ba). Szerintem ezt jelenleg felejtsd el.

dec. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
76%

#4

15 óra alatt? És hol kell átszállni, Bécs vagy München, aztán Párizs vagy Brüsszel?

dec. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
#5,6,7 Nektek is köszönöm a tanácsokat!
dec. 8. 18:43
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

15:46

A busznál azért csak jobb lehetett. Még a fapadosok megjelenése előtt mentem busszal+komppal majdnem 30 órát Bp.-ből Londonba, csak azért éltem túl mert jó volt a társaság :-D

dec. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!