Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Bécsi tömegközlekedés használata?

Bécsi tömegközlekedés használata?

Figyelt kérdés

Először utazok Bécsbe, és felmerült bennem néhány kérdés, amire nem találtam választ. Ezek a következők:

-hogyan működik ott az elektronikus jegyrendszer? (24-48 órás) (felszállás előtt kell beolvasni a QR kódot?)

-a buszáratokon első ajtós felszállási rend van vagy összajtós?

-24 órás jeggyel lehet használni az S-bahn és “REX” járatokat?


A válaszokat előre is köszönöm.



dec. 12. 23:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Amikor ott voltam még csak papíralapú jegy volt, ami egy tetszőleges A-ból B-be utazást tett lehetővé időkorlát nélkül korlátlan átszállással. Persze majdnem 3x annyiért mint egy BKV jegy, de azért az rendes tőlük, hogy bíznak benned. Bár ott az újság is becsületkasszás. Más fajta jegyet nem használtam, mert csak egy utat tettem meg a vasútállomástól a célig, majd vissza. Akkor összajtós rendszer volt.
dec. 13. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Bécsben nem tudok elsőajtós felszállásról. Az összes jegytípus (1 utazásra, napi, heti, havi) a városhatáron belül érvényes nemcsak a Wiener Linien járatokra (busz, villamos, troli, metró), hanem a vonatokra is (ÖBB, Wiener Lokalbahnen). Az S-Bahn és a REX járatokat is az ÖBB üzemelteti (kb. mint a MÁV-HÉV Budapesten).
dec. 13. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Bécsben akár a villamoson is tudsz venni jegyet.
dec. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 kempingbringas válasza:
100%
Van a Wiener Liniennek egy App ja.Azt toltsd le,ott tobb lehetoseg van mint ha az Automatabol vennel jegyet.Ott ki tudod jelolni mikortol legyen ervenyes.Elso ajtos csak a tavolsagi,feher buszoknal szokott lenni,de Becsen belul azzal is tudsz utazni.Jegy mindenre ervenyes a varoshataron belul.
dec. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!