Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Amikor vonatos utazást terveze...

Amikor vonatos utazást tervezek, honnan tudhatom, hogy melyik alacsony padlós szerelvény?

Figyelt kérdés

Jövő évben többször is szeretnék kerékpárral együtt utazni. A gép nagyon nehéz, én meg gyenge vagyok. Csak út tudok így utazni, ha csak be kell tolni a bringát. Felemelni nem tudom.

67 éves vagyok, a bringa utólag motorral szerelt, 21 kiló önmagában. A kocsira sem tudtam felrakni, de az már nincs. Viszont ezzel a járgánnyal hosszabb túrákat is be tudok vállalni, csak a fel- és leszállás a gond a vonatra.


dec. 30. 09:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A menetrendi keresőben kerekesszékes piktogrammal jelölik.
dec. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az jó kiindulás, de ha emelőliftet ír?
dec. 30. 12:09
 3/14 anonim ***** válasza:
#2 az nyilván nem alacsonypadlós.
dec. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hát ez az. Ma eddig (nem számoltam), de vagy harminc irányt végignéztem, és nem találtam olyant, ahol kerekesszék jel van, de liftről nem ír.
dec. 30. 13:29
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Melyik viszonylat lenne az?
dec. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Szeretnék eljutni Sopronba, Kőszegre, Zalaegerszegre, Pécsre, Szegedre, Egerbe többek között. Budapeströl. Lehetőleg a Keletiből.
dec. 30. 23:43
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Alacsonypadlós járművek a flirt (415, 435), kiss (815), talent (425) és Desiro (426).

Ezek csak személyvonatként és interrégióként járnak.


A felsorolt úticélok közül Eger sima ügy (Agria interrégió). A többi lehetetlen vagy nagyon körülményes.

Szerintem egyszerűbb, ha kérsz segítséget a kalauztól vagy egy markosabb utastárstól.

dec. 31. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

#7-tel egyetértek.

Vagy venni kell egy könnyebb biciklit.

Esetleg bérlési lehetőségeknek is érdemes lehet utánanézni az adott célpontokon.

dec. 31. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
43%

Gyms megyei vagyok, az ic-k nem alacsonypadlósak. Hovatovább, a gysev-es ic-n nem is lehet kerékpárt vinni!

Személyvonaton lehet csak, gysev-es flirt alacsonypadlós ugyan úgy, mint a mávos. Így átszállás nélkül nem lehet eljutni Sopronba Budapestről, kénytelen az ember személyvonattal menni Győrig.


Bár máv-os ic-vel lehet vinni kerékpárt mert ott van kerékpár szállító kocsi. De mávos ic csak Budapest - Győr vonalon jár.

Ahogy Railjet-en is lehet kerékpárt vinni.

De igazából teljesen mindegy, mert egyik sem alacsonypadlós.

Jóformán csak a személyvonatok alacsonypadlósak.

A mávnak van egy alkalmazása, "MÁV" néven, ott van vonatinfó, ott minden információ megtalálható az adott járatról / vonatról, az is, hogy alacsonypadlós-e vagy sem. (Illetve az is, hogy lehet-e kerékpárt vinni vagy sem)

Talán a német ICE (InterCityExpress) alacsonypadlós (biztos nem vagyok benne, majd valaki kijavít ha nem) de azok magyarországon nem járnak.

dec. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
#9: Az ICE nem alacsonypadlós.
jan. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!