Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Amikor vonatos utazást terveze...

Amikor vonatos utazást tervezek, honnan tudhatom, hogy melyik alacsony padlós szerelvény?

Figyelt kérdés

Jövő évben többször is szeretnék kerékpárral együtt utazni. A gép nagyon nehéz, én meg gyenge vagyok. Csak út tudok így utazni, ha csak be kell tolni a bringát. Felemelni nem tudom.

67 éves vagyok, a bringa utólag motorral szerelt, 21 kiló önmagában. A kocsira sem tudtam felrakni, de az már nincs. Viszont ezzel a járgánnyal hosszabb túrákat is be tudok vállalni, csak a fel- és leszállás a gond a vonatra.


dec. 30. 09:40
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Segítség? Lerúgni előbb rúgnak le, mint segíteni. A bringást gyülölik az utasok és a személyzet is.

Bérelni, másikat venni persze lehet. De nemrégiben szereltettem fel motorral 400 ezer forintért. A bringa új ára 160 000 forint volt 7 éve. Szerintem még 400-ért sem menne el.

Eddig egyesúlettel utaztam, de megszűnőben van.

Kerestem cikkeket, hivatalos információkat. Úgy látom, a kerekesszékesek helyzete még rosszabb. Az ügyfélszolgálat sem tud semmit.

jan. 1. 11:03
 12/14 anonim válasza:
100%

Kerekesszékesek helyzete sem reménytelen. Sok szerelvényben van olyan kocsi, amely kerekesszékes utazásra alkalmas és az állomásokon van is ilyen emelőberendezés. De a vonatinfóban ez is benne van. Ilyenkor persze az állomást értesíteni kell, hogy kerekesszékes utas várható, mert akkor előre felkészülnek rá.


De így vagy úgy: a flirt és kiss vonatok alacsonypadlósak, de csak személyvonatkora van kiadva.

jan. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
100%
*nem csak személyvonatokra, hanem interrégió, zónázó, meg ilyesmi. Úgy értettem, hogy IC-re nincsen kiadva.
jan. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
68%
Nem akarlak megsérteni, de ha nem tudod megemelni és segítséget sem mersz kérni, akkor egyszerűen el kell engedni ezt a hobbit és keresni mást.
jan. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!