Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért nincs lehetőség a...

Miért nincs lehetőség a helyjegyköteles buszokon, vonatokon a helyválasztásra?

Figyelt kérdés
Jegyvásárláskor csak véletlenszerűen adják ki a helyet, nincs arra lehetőség, hogy az utas válasszon, pedig sok embernek nem mindegy, hogy hova ül; rengetegen rosszul érzik magukat, ha a menetiránynak hátrafelé kell utazniuk, vagy ha ablak melletti ülésen vannak (például ha valaki pánikbeteg, illetve ha klausztrofóbiás, akkor rosszul is lehet, ha beszorítják valahova).

jan. 3. 07:52
1 2
 1/11 nemaRendőrség ***** válasza:
100%
Ezt most vezeti be a máv, folyamatosan egyre több vonalon
jan. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a Máv-nál most vezetik be a főbb Intercityken és a helyjegyköteles buszokon ki tudod választani (A Volánbusz honlapján) a hely(ek)et.
jan. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Online vásárláskor van rá lehetőséged. Ha pénztárban veszed, akkor vagy a rendszer, vagy a pénztárosok nem tudják megcsinálni. Automatáról nem tudok nyilatkozni, ott pár száz forintnál drágább jegyet nem merek venni.
jan. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Buszon már jó 15 éve működik. Vonaton tavaly óta, csak ne az appot használd, az nem dobja fel, egyből a klasszikus automata helyválasztást adja be. A webes rendszerbe menj, ott egy csomó opció közül választhatsz, az egyik a grafikus helyfoglalás, ahol te jelölheted ki a székeket ábrán. De ábra nélkül is állítható, hogy asztalhoz, ablakhoz vagy folyosóhoz kéred a helyed.
jan. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb vonaton már kiválasztható a hely, az viszont nem, hogy menetirány szerint vagy azzal szemben legyen, mert azt nem tudják, hogy a kocsi merre fog állni.
jan. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%
Én általában nem is a saját helyemre szoktam leülni. Van, hogy jön a tulajdonosa, de akkor is előfordul, hogy inkább leül egy szabad helyre és nem érdekli, hogy vitatkozzon velem. Ha nagyon kritikus, akkor elkezdek tárgyalni róla, hogy nekem fontos lenne asztalhoz, menetirányba ülni, vagy akármi. Nem érdemes ebből ekkora ügyet csinálni.
jan. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a vonat visszafelé indul el, a kocsi nem fordul meg és a rendszer nem tudja előre, hogy a kocsi melyik irányba néz. Nem volna lehetetlen megoldani és talán még egyszerűbb is lenne, mint azt elérni, hogy a vonat pontos legyen, de valószínűleg nem tartják olyan fontos fejlesztésnek.


Ha ez neked nagyon fontos kérdés, érdemes lehet elküldened a MÁV és Volán ügyfélszolgálatára. Ha elég sok érdeklődés van iránta, talán előbb-utóbb elkezdenek ilyen irányba fejleszteni. Ha senki nem hiányolja, akkor esélyes, hogy soha nem fog eszükbe jutni foglalkozni vele.

jan. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez a menetiránynak háttal való üléstől való félelem valami fóbia, nevet is lehetne neki adni (pl. back seat phobia). Aki ilyen fóbiában szenved, próbált valaha háttal ülni a vonaton? Ha nem néz ki valaki az ablakon, nem is lehet érzékelni, hogy merre megy a vonat.
jan. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A jelenség hivatalos neve dystychiphobia intenzív félelem vagy szorongás, melyhez fiziológiai tünetek is társulhatnak, például fokozott szívverés, izzadás, remegés és légszomj, amikor valaki a félelmetes helyzetben találja magát. Ezek a fiziológiai reakciók a test természetes küzdelem vagy menekülés válaszának részét képezik, amikor veszélyt vagy fenyegetettséget észlelünk. Ajánlott vele szakemberhez fordulni segítségért.
jan. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én nem szeretek pl. ablak mellett ülni, ennek részben az az oka, hogy ott általában alulról jön a fűtés, az ablak felől meg a h8deg. Másrészt szeretek mászkálni, mosdóra menni stb. De az sem zavar különösebben, ha csak úgy kapok helyet, bármikor megkérhetem a mellettem ülöt, hogy engedjen ki.
jan. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!