Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért "normálisabbak",rendeseb...

Miért "normálisabbak",rendesebbek,kedvesebbek a délelőttös/reggeles buszsofőrök? Más is tapasztalja ezt,aki busszal közlekedik?

Figyelt kérdés
Nem néhány tapasztalat alapján fogalmazott meg bennem a megállapítás. Hosszú évek napi többszöri (reggel-este) buszozása alatt vontam le a következtetést. Mosolygósak,előzékenyek,higgadtan vezetnek. Most lehet, hogy fura dolgot írok,de a legtöbbjük (legalábbis személyes tapasztalatom) arcáról lerí a higgadtság, kiegyensúlyozottság. Pedig egy járművezetőnek eleve közel sem fenékig tejfel az élet, ráadásul a délelőttösök kelnek fel hajnali kettőkor-négykor. Illetve most lehet, hogy pont én nem leszek szimpatikus, amiért ezt írom,de pont a fenti dolgok miatt szimpatikusabbak. Nyilván mindig, mindenhol vannak rendes emberek, munkavállalók,nem arról van szó. Hanem egy, szerintem általános jelenségről.
jan. 9. 16:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is tapasztaltam ezt.

Például mentünk a Mátrába távolsági busszal és szelíden vezetett, egy percet se késtünk.

De visszafelé vadul vezetett és egy 20 percet késtünk.


Szerintem este már hazamennének.

jan. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Feltehetöen akkor még nem fáradtak, nem idegesítette fel öket a sok hülye utas - estefelé meg már csak haza akarnak menni és kipihenni az utasokat meg a forgalmat.
jan. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Annyira nem lehet fáradt, hiszen nem reggeltől van ott,hanem délután kettőtől körülbelül. A délutánosok váltják ugye a reggeli kollégáikat. Tudom, vannak még a két részes műszakosok akik tényleg reggeltől estig vezetnek,igaz,van néhány szabad órájuk napközben, és nem hajnaltól késő estig.
jan. 9. 17:12
 4/5 anonim ***** válasza:
30%
Jó, ezt nekik mondjad, és ne nekünk írogasd.
jan. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor próbáld ki,a "csak" délután kell vezetni, illetve a "közben van nßehßany szabad órájuk" variációkat.

Aki délutánra megy, az elötte nem csak pihen, hanem azért reggel,óta fenn van, elvégzett más munkákat, és jóval kevésbé kipihent, mint aki reggelre megy. Másrészt a nap közben pár óra azt jelenti, hogy jó esetben valahol tud ebédelni, de semmi mást nem tud csinálni, csak vár valahol - az irodában, az utcán, stb.

Hidd el, a délután már mindegyik fáradt, stresszelt, ez nem annyira könnyü munka, mint aminek hiszed.

jan. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!