Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Országbérlet típus?

Országbérlet típus?

Figyelt kérdés
Most vettem egy országbérletet, ez az első számomra, eddig csak vármegyét vettem. Csak busszal járok így számomra a vonatozás teljes homály. Osztálykirándulásra megyünk holnap vonattal és arra vettem az országbérletet, mert bács-kiskunból átmegyünk pestre. Tehát a megvett országbérletem nem vonalkód van, mint korábban. Ezen egy négyzet alakú qr kód van. Ez gond? Ezt a buszon is elfogadják ugyanúgy? Mert nekem ez volt az okom, amiért országbérletet vettem, hogy a kirándulás után még felhasználom, de most nem tudom rosszat vettem-e vagy miért ilyen.

jan. 10. 18:32
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Persze, hogy elfogadják. Ha ic-vel mentek, kell mellé pótjegyet váltani.
jan. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem tudod mi az oka a qr kódnak, hogy ez más fajta? Nem üthettem félre valamit? Mindkettőn országbérlet van írva, de barátaimnak vonalkódos, mint a vármegye.



[link]

jan. 10. 19:17
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ezen pl ilyen is, meg olyan is van.


Nem hinném, hogy tudnál másfélét venni.

jan. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Több szolgáltató is árul országbérletet, mindegyik a saját formátumában adja ki, de nem kell aggódni emiatt, a kalauzok leolvasója és a buszok validátora is be fogja olvasni. A BKK-ssal kell vigyázni, mert azon két kód is van, de csak a hosszúkásat fogadja el a gép, a kockát nem, ha az olvasódik le érvénytelennek mondja. Le kell takarni.
jan. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Több kódot is kezel a rendszer, az látszik itt a cikkben [link] az viszont nem derül ki, hogy melyik hol kapható.
jan. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez az országbérlet, amit kaptál, bankkártya méretű? Ha igen, akkor ezek szerint a JÉ rendszerrel (ilyen van a vasútállomásokon és az országbérlet bevezetése óta azokon a buszpályaudvaron is, ahol előtte nem géppel nyomtatták ki a bérleteket) kiadott országbérleteknél is elkezdtek végre áttérni a kártya méretre (a többi MÁV-os díjterméknél már tavaly februárban áttértek rá, de a vármegye- és országbérleteket eddig valamiért a régi nagyobb méretben nyomtatták).
jan. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen bankkártya méretű. Nagyon megnyugtattatok, köszi mindenkinek
jan. 10. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!