Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Jegyek érvényességét hogy...

Jegyek érvényességét hogy lehet ellenőrizni?

Figyelt kérdés
Van előttem egy tucat vonatjegy, ennek kábé fele el van használva, másik fele nincsen. Hogyan tudom megállapítani, hogy melyiket kezelték és melyiket nem? Sajnos sikerült összekeverni őket és mind egyforma.

jan. 11. 16:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Rajta van az érvényességi ideje.
jan. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%

Ez most olyan mint egy iskola tankönyv egyik feladata. Nézd!


"Pisti elővett egy tucat vonatjegyet, ennek kábé fele el van használva, másik fele nincsen. Sajnos sikerült összekeverni őket és mind egyforma. Hogyan tudja megállapítani, hogy melyiket kezelték és melyiket nem?"


A feladatra maximum 10 pont adható!

jan. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Akkor sajnos nincs megoldása ennek a rettentő életszerű feladatnak.
jan. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
44%
Jegyellenőr dinasztiába kell születni.
jan. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
59%

Ez nem egy mindennapi szituáció, nincs szokásos megoldása. Magammal vinném mindet és felvázolnám a helyzetet a kallernak.


Egy ötlet: érvénytartamon belül a fel nem használt jegyek visszaválthatók. Ha van a közelben jegypénztár, ők biztosan meg tudják állapítani, melyik lett felhasználva.

jan. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ma már nem lyukasztanak vagy írkálnak rá, csak lecsippantják. Szóval nem lehet kideríteni melyiket keuelték már.
jan. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Igen, rajta van az érvényességi dátum. Mindegyik érvényes még, húszon x napig. De nem tudom melyiket kezelték már le. Szerintem nem nehéz megérteni a problémát. Általános iskola... Az! Neked biztosan.


Köszönöm, aki érdemben tudott választ adni, mert megértette.


Ezek szerint egyedül az lehet a megoldás, hogy viszem az összes jegyet magammal és majd valamelyik csak jó lesz? Házilag nem lehet ezt kideríteni? Esetleg ha bevinném az információs pulthoz, ott rá tudnak vajon nézni?

jan. 11. 18:18
 8/14 anonim ***** válasza:
72%

1-2 nap az érvényesség.

100 km alatt csak 4 óra.

Milyen huszon x napról beszélsz?


Miért venne bárki is egy tucat vonatjegyet, anélkül hogy felhasználná?

jan. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Az érdekes.
jan. 11. 18:38
 10/14 anonim ***** válasza:
88%

Miért van neked sok jegyed? Honnan? Miért vettél sok jegyet?

Nem tudod otthon kideríteni sehogy.

Információs pultnál nem tudnak vele kezdeni semmit. Csak jegyvizsgálónál/ellenőrnél van olyan eszköz amivel tudja ellenőrizni a jegyet.

És itt jön a probléma...

Ha lecsippantja akkor

- ha érvényes, akkor azt a jegyet mégegyszer nem használhatod már, mert nem lehet semmissé tenni a lecsippantást. Ergo az onnantól már csak addig érvényes amig befejezed azt az utazást

- ha érvénytelen jegyet mutatsz fel, akkor hiába van másik jegyed, szigorúan véve olyan mintha jegy nélkül utaztál volna. Szigorú kaller nem fogja bevenni a sztoridat a sok jegytél (ahogy nekem is sántít ez a történet elég rendesen!) ugatni fog és megbüntet. Ha ellenőr van az meg biztos megbüntet.

A legjobb megoldás ha ilyen jegyfétised van, hogy kicsit megtéped, vagy valahogy megjelölöd a már felhasznált jegyeket.

jan. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!