Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A személyi igazolvány érvényes...

A személyi igazolvány érvényességét le lehet ellenőrizni on-line?

Figyelt kérdés

Egy helyen meg kellett adnom a személyim számát és ott azt jelezte a rendszer, hogy nem érvényes, de a kártyára az van írva, hogy majd csak 4 év múlva jár le.

Le tudom én kérdezni valamilyen adatbázisból, hogy érvényes-e a személyim?


2018. aug. 17. 03:17
 1/4 anonim ***** válasza:
65%
A szig. sorozatszamabol nem derul ki az ervenyessege. Tehat nem azert 'nem ervenyes', hanem mert vagy elirtad, vagy kulfoldi oldalon adtad meg es nem ismeri fel a formatumot (vagy egyaltalan nem fogad el magyar szemelyit).
2018. aug. 17. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Higgy a személyi igazolványra írt dátumban. Ami arra rá van nyomtatva, az hiteles! Sőt közhiteles. Azt mindenkinek el kell fogadnia, még egy bíróságnak is!
2018. aug. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, van ilyen kormányzati szolgáltatás.


Úgy működik, hogy meg kell adni a személyes adatokat, illetve az igazolvány típusát és számát. Majd erre kiköpi a szolgáltatás, hogy érvényes-e, vagy sem.


Pl. telefonszolgáltatók összeköttetésben vannak ezzel a szolgáltatással, és a feltöltőkártyás adategyeztetés során azonnal be is kérdeznek oda a megadott adatokkal. Te is használhatod ezt a szolgáltatást: [link]

2018. aug. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#1 Magyar oldalon adtam meg, és nyilván nem csak a sorszámot kérték, hanem más személyes adatokat is.


#3 Köszi. Ez azt írja, hogy érvényes.

2018. aug. 17. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!