Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Van annak valamilyen következm...

Van annak valamilyen következménye, ha a vonaton a jegyet nem kezelik?

Figyelt kérdés
Néha előfordul, hogy ha egyedül utazok, egy ismerős nevében is veszek jegyet, de azt nem kezeltetem. Miért ilyen fontos a kezelés, azon kívül hogy ezzel lehet szűrni hogy van-e jegy és hogy mindenki olyan jegyet vegyen amire jogosult? A jegy ilyenkor újra eladhatóvá válik esetleg?

febr. 15. 17:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem válik eladhatóvá, de az érvénytartamon belül újra fel tudnád használni. Régen ugye 100 km-ig egész napos érvényessége volt a jegyeknek és elég sokan utaztak ingyen úgy, hogy megvették reggel a menettérti jegyet, kerülték a kalauzt, mint a tüzet, este hazaérve meg sokszor 5 percekre lefoglalták a kasszást, visszaváltva a jegyüket. Ezért nincs már retúrjegy, ezért van a 4 órás limit és ezért kezeli a jegyedet a kalauz.
febr. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"egy ismerős nevében is veszek jegyet, de azt nem kezeltetem"

Miért??


Nincs abból semmi gond ha nem kezelik a jegyet. Pont azért van az érvényessége, hogy ne lehessen felhasznáni újra és újra.

febr. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ennek mi értelme? Duplán veszel jegyet, duplán fizetsz, és a fel nem használt jegyet vissza se tudod váltani. Ha ismerős nevében veszel, akkor az valószínűleg online jegy, azok vannak csak nevesítve. Az online jegy pedig az érvényesség kezdete után már nem visszaválthatő. A MÁV-START valószínűleg köszöni szépen, hogy fel nem használt jegyek vásárlásával támogatod őket.
febr. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A miért kérdésre pedig: párszáz ft-ot megér nekem, hogy ne üljön mellettem senki, meglehetősen sokat vonatozok, így ha nincs velem ismerős inkább szeretnék egyedül ülni, sajnos volt már rossz tapasztalat. Persze mehetnék elsőosztályra, de az ottani jegy így is a többszöröse lenne a duplán vásároltnak. Plusz ez kb havi 1x fordul elő, mivel a többi esetben van ismerős akivel utazok.

febr. 17. 16:10
 5/6 anonim ***** válasza:
Parszáz forint? A legolcsóbb helyjegy 300 Ft, és csak úgy érvényes, ha jegyed van bérleted is van mellé. Arra számíts, hogyha valaki felszáll helyjegy nélkül, az simán odaülhet, ha szabad a hely, hiába mutogatod, hogy azt a helyet is megvetted.
febr. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ja értem.

Mondjuk ennek taktikának nem sok értelme van, mert ha sokan vannak, akkor is oda fognak ülni. A kalauz simán leültet(het)i a szabadon maradt helyekre az utasokat.

febr. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!