Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » 15 perc késés esetén visszakap...

15 perc késés esetén visszakaphatom a helyjegy árát a MÁVtól?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy pontosan hány perc késés esetén fizetik vissza a helyjegy árát.

Tegnap jöttem vidékről Pestre és helyjegyet vásároltam és késett az IC.

Ilyen esetben visszaigényelhetem a helyjegy árát?


febr. 17. 14:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Úgy emlékszem, 30 perc késés felett lehet csak visszaigényelni.
febr. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem fizetik vissza. 30-120 perc között 25%-ot fizetnek vissza, 120 percnél több esetén 50%-ot. És ezt is csak akkor, ha a késés a vasúthiba miatt történt. Illetve ha a számított kártérítés összege 1000 forint fölötti.
febr. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
1000 forint alatt is jegyzik az igényt, de csak akkor fizetik vissza, ha a visszatérítendő összegek együttesen elérik az 1000 forintot.
febr. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Országbérletem van.

Mivel az IC-re kell külön helyjegy pluszban, így nem tudom hogy fizetnének-e.

A helyjegy ára 990ft volt, szóval nem érte el az 1000 ft-ot.

febr. 17. 14:29
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

#4 Nemhogy nem érte el az 1000 forintot, konkrétan 0 forinton állsz. Nem az eredeti összegnek kell elérnie az 1000 forintot, hanem a kártérítés összegének. Mint írtam, 30 perctől kezdődik a visszatérítés (és az is csak 25%). Neked meg 15 perced van, tehát a kártérítés összege 0 forint. Még ha nem lenne az 1000 forintos limit, akkor sem illetne meg egy fillér sem. Egyetlen kritériumnak sem felel meg a te eseted.


Hogy őszinte legyek, nem is értem. 15 percről beszélünk, mégis miért akarsz kártérítést? Egyrészt erősen kétlem, hogy bármi kár ért volna 15 perc miatt, másrészt ha ért is kár a késés miatt, akkor is kétlem, hogy 990 forint kártérítés segítene bármit is... Akkor mégis miért lovagolsz ezen?

febr. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha fizetnének, akkor már réges-régen csődöt mondott volna a vállalat.
febr. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%
Majd csak akkor kérheted vissza ha olyan közlekedési miniszter lesz ebben a országban aki ekkora késés láttán harakirit követ el szégyenében.
febr. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A gyakorlatban kiszámíthatatlan, hogy mikor kapod vissza és mikor nem, illetve az is, hogy mennyit. Én egyszer kaptam vissza valamennyit, amikor oda-vissza sokat késett a Tokaj IC és légkondi sem volt, de nem egyezett sem a helyjegy árával, sem a pótjegy árával, sem a kettő összegével, és még az oda-, illetve visszaútra visszakapott összegek sem egyeztek.
febr. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Justinianus ***** válasza:

"Ha fizetnének, akkor már réges-régen csődöt mondott volna a vállalat."

A menetdíjbevétel jelképes hozzájárulás a valós költségekhez.

Hogy fogalmad legyen az arányokról: kb. évi 50 milliárd forint a jegybevétel, és kb. 500 milliárd forint az állami támogatás a te, az én, a többi válaszoló és a kérdező adójából (áfa, szja, illeték).

Ebből az 550 milliárdból működik a vasút.

Ha az összes jegybevételt (50 milliárd) visszafizetnék, akkor sem történne semmi, ugyanis kipótolnák a hiányt a te (az én, stb.) adódból. :)

febr. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!