Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi értelme a helyjegyen belül...

Mi értelme a helyjegyen belül annak, hogy hova ülhetsz le?

Figyelt kérdés

Alapvetően a helyjegynek van értelme szerintem is, mert azt jelenti, hogy te kifizetted azt a felárat, ami garantálja, hogy ülni fogsz a vonaton. Viszont annak nem értem mi értelme, hogy megmondják, hogy a 74-es székre ülhetek le? Miért nem elég csak a helyjegy, aztán meg oda ülhetsz ahova akarsz? A kaller meg csak szimplán felállítja azt, akinek nincsen helyjegye, és kész.

De én személy szerint rühellem, ha emberek foggal-körömmel ragaszkodnak pont ahhoz a székhez, ahova ülni akarnak. Ha egy 4-esben a folyosó mellé szól a jegyem, és az ablak mellé ülök, akkor fixen kicsapják a balhét, hogy márpedig neki az ablak mellé ül a jegye, ő oda fog ülni. Vagy a kedvencem, hogy full üres az IC, felszáll valaki, akinek pont oda szól a jegye ahol én ülök, és képes felállítani...


Ennek mi értelme így? Nem lenne egyszerűbb, ha mindenki kedvére ülhetne le bárhová a helyjegy válása után?



jan. 17. 17:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
98%
Mert ha valaki az ablak mellé választotta a helyét, akkor ablak mellé szeretne ülni. 🤷🏻‍♀️
jan. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%
Sokszor több embernek is eladják ugyanazt a helyet, ezért nem mindegy hova ülsz. Mondjuk én csak Tatabányáig utazom, de Győrtől eladják másnak ugyanazt a helyet. Ezért ha mindenki a helyére ül akkor nem basztatja senki. És azért nem egyszerűbb ha mindenki oda ül ahova akar, mert akkor egyenletesen szétszóródnak az emberek és ha megyünk a feleségemmel meg a négy gyermekkel akkor szét kell ülnünk, mert nem lesz egymás mellett 6 hely
jan. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

De minek ülsz az ablak mellé ha a folyosó mellé szól a jegyed?

Vagy te nem szólnál pl ha két szabad hely lenne, az egyik a tiéd, ablak mellé, a másik meg a másik emberé folyosós, és ő leülne a te helyedre, mert ő oda akar?

jan. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
87%

Sok más ember is szeretne utazni, nem csak te. Attól hogy te nem érted, hogy másnak vannak preferenciái az ülőhelyválasztás terén, még vannak nekik. Van aki ablaknél szeret utazni, van akinek kell az asztal, van aki háttal nem akar ülni és van aki egyben szeretne ülni a családjával, barátaival. És akkor jössz te az ostoba viselkedéseddel, hogy majd te ülsz ahova ülsz, mindenki fogadja el hogy téged nem érdekel a hely. És ezek után nem érted ha valaki elküld a p1csába. Van nálad komoly gond nyakon felül.

A megoldás: menjél személyvonattal!

jan. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha bárki bárhová ülhetne, akkor mondjuk egy teli vonaton vadászhatnék arra az egy-két üres helyre, ami elvileg az enyém. Így meg egyértelmű: az adott kocsi adott helye az enyém. Ha ott ül valaki, akkor jogosan állítom fel a helyéről.

Egyébként nem értem a nyavalygásodat: ha az IC-n oda ülnél, ahová a jegyed szól, akkor senki nem állítana fel. Hogy erre magadtól miért nem jössz rá, az számomra rejtély.

jan. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Nekem édes mindegy hova ülök. És nem is értem egyesek miért annyira kényesek, hogy "jajj, én ablak mellé szeretnék ülni." Van egy hely, leülök, és csókolom. Felnőtt emberek vagyunk, nehogy ilyenen fennakadjunk már, hogy ablak vagy nem ablak melletti az ülőhely... Ha pedig ismerőssel megyünk, akkor egymás mellé ülünk és kész.


#2 Ez a modell ugyanúgy működik a helyjegyszámozás nélkül. Ha van 60 hely a vonaton, de én csak Tatabányáig megyek, a rendszer ugyanúgy látja, hogy Győrtől már több hely van. Csak így nem konkrét ülést adnak el, hanem leülési lehetőséget.


#3 Hidegen hagy hova ülök.


#4 Mert ez nem működni az ülés-lefoglaló rendszerrel szerinted? Idehánytál valamit, gondolkodás nélkül, kedves tanult barátom. A megoldás: Gondolkozz!

jan. 17. 18:33
 7/20 A kérdező kommentje:
#5 Jelenleg is ugyanez a helyzet. A nagyon teli helyjegyes IC vonatokon egyből borul az ülőhelyfoglalós rendszer. Ott vannak a balatoni vonatok nyáron, soha nem tartja magát senki ahhoz az üléshez, ahova a jegyük szól, és minden évben ez van. Úgyhogy ilyenkor mindenki oda ül ahol van szabad hely, jó sok keresgéléssel. És bumm, megint itt vagyunk, hogy semmi értelme az ülőhely foglalásnak.
jan. 17. 18:35
 8/20 anonim ***** válasza:
91%

Inkább neked kéne gondolkodnod, kérdező!

NEKED édesmindegy, hogy hova ülsz. Hát ülj oda, ahová a jegyed szól. Ha nem direkt az a célod, hogy vitatkozhass valakivel, akinek a helyére ültél.

A magadfajtáknak egy pusztában kéne élnie, mert képtelen vagy tudomásul venni, hogy egy társadalomban, ahol sok ember együtt él, alkalmazkodnunk kell egymáshoz.

jan. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
#8 Neked meg egy iskolában kéne laknod, mert nem készséged a gondolkozás. Szerinted az én modellemben nem kell alkalmazkodni?
jan. 17. 18:39
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

7-re:

Az már az illetők egyéni töketlensége, ha üres helyet keresgélnek, mert az övékén ülnek. Én biztos nem ezt tenném, hanem felállítanám azt, aki a helyemen ül.

jan. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!