Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan működik az emeletes...

Hogyan működik az emeletes kiss motorvonatokon az üléshelyfoglaltság-jelző rendszer?

Figyelt kérdés

A monitoron mindig mutatja a kocsi aktuális foglaltságát. Ezt hogyan tudják mérni? Én arra gondolok, hogy súlyérzékelők vannak az ülésben, de kíváncsi vagyok, más mit gondol erről.

Valaki tudja?



febr. 23. 18:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Tuti nincs mind a hatszáz ülés ilyennel felszerelve. Én kamerákra tippelek - egy üres állapotban készült képpel elég könnyű összehasonlítani az aktuális állapotot (és nem kell nagyon pontosnak lennie, ha jól tudom, négy szintet különböztet meg a rendszer), de a ki- és belépő utasokat is lehet követni akár.
febr. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ezeknek a modern vonatoknak a futóművében simán van olyan rendszer, ami a terhelést érzékeli. Pl. a légrúgót terhelő plusz nyomás simán mérhető.
febr. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Semmi ilyen dolog nincs. Jegyvásárlásnál tudod lefoglalni a helyet, pont úgy, mint a színházban. Egy bizonyos telítettségig lehet csak megtenni, az összes hely így nem foglalható.
febr. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
34%

Az elővárosi Kisseken (Z50, S70 és hasonló jelzésekkel) nincs helyfoglalás, a jegyvásárlásból lehet következtetni a foglaltságra, de a bérlettel utazókat nem lehet így követni. Ráadásul a jeggyel, bérlettel utazók is bárhova ülhetnek a vonaton belül, csak azt vizsgálja a rendszer, hogy kocsinként mennyi az utas.

A Jégmadár Expresszre van helyjegy, de ott meg pont ezért nem lényeges ez a kérdés.

febr. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%
Minden ajtó felett infraérzékelők vannak elhelyezve, amelyek mérik a fel- és leszálló utasok számát. Az érzékelők a kocsik közötti átjáróajtók fölé is fel vannak szerelve, hogy az egyik kocsiból másikba átjárást is mérni tudja a rendszer.
febr. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
10%

A sok sületlenséget a pontokért írjátok, vagy miért?

A 3.-ban megválaszoltam, és a 4. ki is egészítette azt. A korábbi helyjegyektől az az eltérés, hogy nem véletlenszerűen kerül kiosztásra, hanem választható.

febr. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%
A sületlenséget te írod. Helyjegy nincs az ilyen vonatokon, mégis működik a kocsinkénti foglaltsági visszajelzés.
febr. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
#6 A Kiss emeletes motorvonatokon valóban nincs helyjegy, oda ülsz ahova akarsz, sőt, országbérlettel is utazhatsz. A vonat ennek ellenére tudja, hogy a különböző kocsikban mennyi szabad hely van még. Szerintem az #5-ös tudja jól, ez az infrás dolog a legésszerűbb megoldás.
febr. 23. 20:10
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

3. és 6. vagyok.

Az információm a MÁV oldaláról származik, de ne zavarjon ez titeket.

febr. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban onnan van, egy linket nyugodtan adhatsz.
febr. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!