Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért mondják, hogy a távhő...

Miért mondják, hogy a távhő miatt nem lehet visszatenni a villamost az Erzsébet hídra, mikor másik hídon simán van mindkettő, ott nem gond?

Figyelt kérdés
febr. 26. 22:21
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:

#27: Mi bonyolultabb minél?

Te intézted el annyival, hogy 300t és ránézésre egyforma a két híd. Szóval mekkora átmérővel számoltál, vagy mekkorával számolt a tanulmány, aminek nem hiszel?


#29-re pedig. Továbbra sincs olyan, hogy hidak, és az ilyen hidak ilyenek, az olyan hidak meg olyanok. Minden híd egy egyedi műtárgy. Amit egyedileg terveztek meg adott feltételek szerint. Nem is értem minek erőlködök. Az autók is tudnak terhet vinni az utasok mellett. De most ott el tudod hinni, hogy egy Swift meg egy Q7 terhelhetősége különböző, pedig mindkettő önhordó karosszériával épül...

febr. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 A kérdező kommentje:

Az eredeti szakmáimban általában csoportok/osztályok vannak megadva a különféle szabványokban. Túlzott egyedieskedés nincsen.


Közútnál azt tudom, hogy pl olyan van, hogy "A" jelű közúti teher, pl a 4-es metró Baross téri födémje kapcsán is felmerült ez.



De összességében azt látom, hogy SEMMIBEN SE akarsz segíteni (már ha tudsz), csak személyeskedsz, kötözködési pontokat keresel.



Mi, magyarok már nemcsak az oktatásban, egészségügyben nem bízunk, hanem a tárgyi infrastruktúrában sem. Esetleg még abban igen, hogy szerettünk vagy mi nem ott halunk meg, de abban már nem, hogy ne lenne akármi is úgy elszabva, hogy ne mi fizetnénk rá 5-10-20 év múlva...

Képtelenek bármit, akármit is jól, tartósra megcsinálni. Itt akarat sincs arra.

Itt arra van pénz, amire a politika akar, van ezer stadion és húsz világverseny, de vannak kátyús utak (országosan), nulla tömegközlekedés (országosan), Budapesten meg épp azon a hídon lehet villamos, amin a politika akarja és azon nem, amin nem akarja.

febr. 28. 12:16
 33/56 anonim ***** válasza:
47%

"Mi, magyarok"

Ezt cseréld ki "mi konteósok"-ra és helyes lesz a mondat!

febr. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 A kérdező kommentje:
Helyes lehet, de akkor te egy másik Magyarországon élsz.
febr. 28. 12:47
 35/56 A kérdező kommentje:

Nem tudom, de az eredeti szakmámban jegyzőkönyvekben simán behazudnak számokat, meg simán mérőeszköz nélkül mérnek.

Az orvosok a laboreredményemen távveszekednek, hogy kell-e gyógyszer, avagy sem, mialatt másoktól is ilyet hallok.


Mégis ki nem hazudik itthon?

febr. 28. 12:48
 36/56 anonim ***** válasza:
Mi a szakmád?
febr. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 A kérdező kommentje:

Ez a környezetvédelem, ahol csak gyakorlat alatt dolgoztam meg ahol dolgozóktól hallottam a dolgokat, de már találkoztam is ilyesmivel.

Az kerül a jegyzőkönyvbe, amit a mérés, vizsgálat megrendelője szeretne.


Remélem, hogy a munkavédelem kapcsán szigorúbbak, de ott is szo-szo.


Van olyan is, hogy a hangos gépet nem kapcsolják be, amikor jön a mérés.

febr. 28. 13:10
 38/56 anonim ***** válasza:
47%
Aha értem... környezetvédelem. Akkor fogalmad sincs kéttámaszú tartókról, nyomaték megoszlásról, kritikus keresztmetszetről, stb.?
febr. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 A kérdező kommentje:

Egy része volt amúgy az egyetemen.



De továbbra is csak a kötözködési szándékot érzem.

febr. 28. 13:19
 40/56 anonim ***** válasza:
Nem kötözködöm, próbálom megérteni a szűklátókörű álláspontodat. De sajnos nem sikerül... nem támasztod alá semmivel, csak pletykákkal.
febr. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!