Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Most tényleg ingyenes lett a...

Most tényleg ingyenes lett a helyi tömegközlekedés 14 év alattiaknak minden településen?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy március 1-jétől ingyenes a tömegközlekedés 14 év alattiaknak. A Volánbusz honlapján azonban csak a helyközi díjszabásnál olvastam, hogy ingyenes. Azt meg se találtam, ahol a helyi díjszabásról ill. kedvezményekről lenne szó.

Ki tud többet erről? Helyi járaton, vidéki városban tényleg ingyenes mától a 14 év alattiak közlekedése? Vagy az "objektív és tárgyilagos" Kossuth rádió ismét úgy adta elő a kormány intézkedését, hogy a lehető legjobb színezete legyen, akkor is ha félretájékoztatnak vele?



#ingyen #14 év alattiak #helyi tömegközlekedés
márc. 1. 21:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Nem minden településen ingyenes. A Volánbusz járatain lehet ingyenesen utazni 14 éves korig, ezen kívül Budapestről tudok, ahol nagyjából 14 éves korig ingyenes az utazás. Más közlekedési társaságoknál valószínűleg fizetni kell.
márc. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Helyin csak akkor, ha a helyközi tarifa érvényes. Ha van helyi tarifa akkor nem.
márc. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, valamit félreértettél. A helyi járatokról nem volt szó.
márc. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!


Tehát ismét hazudott a közmédia.

Tehát helyi járaton ugyanazok a feltételek érvényesek, mint eddig.

márc. 1. 21:17
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Ja, és szép csendben 2022 nyarán megváltoztatták az oktatási igazolvány-rendeletet is, a szakképző suliban estin tanulók levelezős diákot kapnak. Most beszéltem ismerőssel, fogalma nem volt róla, hogy a gyereke diákja nem estis...
márc. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
bocsi, nem ide terveztem :D
márc. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

↑ 4/ A kérdező kommentje: „Tehát ismét hazudott a közmédia.” 2024. márc. 1. 21:17

Nem. Vagy felületesen figyeltél, vagy rosszul emlékszel, vagy te hazudsz.


Meghallgattam a Kossuth Rádió tegnapi – kérdésed kiírásának napja – néhány archivált hanganyagát.

• Hírek, 2024-03-01 05:00:25-től. 05:03:20-tól: „Új időszámítás kezdődik a magyar közlekedésben – jelentette ki az Építési- és Közlekedési miniszter. Lázár János közölte: mától 𝐚 𝐡𝐞𝐥𝐲𝐤ö𝐳𝐢 𝐣á𝐫𝐚𝐭𝐨𝐤𝐨𝐧 a 14 év alatti gyerekeknek díjmentes az utazás.”

• Krónika, 2024-03-01 09:00:15. 09:02:02-től: „Életbe lépett 𝐚 𝐡𝐞𝐥𝐲𝐤ö𝐳𝐢 𝐤ö𝐳𝐥𝐞𝐤𝐞𝐝é𝐬 ú𝐣 𝐭𝐚𝐫𝐢𝐟𝐚𝐫𝐞𝐧𝐝𝐬𝐳𝐞𝐫𝐞. A 14 év alatti gyermekeknek mától díjmentes az utazás.”

márc. 2. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Justinianus ***** válasza:
77%
Gondolod, hogy aki idejön fröcsögni két kattintás helyett, az foglalkozik a tényekkel...
márc. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Helyin csak Pesten. Amúgy csak helyközi buszon, és vonaton.
márc. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Sziasztok! Holnap megyünk kirándulni Bp-re. A bkk-ra megmaradt a 14 éven aluliak díjmentessége, ugye? Köszi előre is!
márc. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!